in

Yine Google, yine batan bir sosyal medya servisi – CNN Türk

yine-google,-yine-batan-bir-sosyal-medya-servisi-–-cnn-turk

Sadece ABD NewYork çevresindeki Google kullanıcılarına hizmet etmek için bir sene önce devreye giren Shoelace, ilgi görmeyince, bir sene sonra kepenklerini indiriyor.

Google’ın deneysel uygulamalar geliştiren departmanı Area 120 tarafından yayınlanan uygulama, teorik olarak bir randevulaşma uygulaması. İnsanların, dijital dünya dışında buluşup görüşebilmeleri için tasarlanmış uygulama, elbette ilgi görmedi.

İnsanların WhatsApp grupları, Facebook grupları gibi sayısız gruplaşma imkanı varken, dışarıda görüşmek için ayrı bir uygulamaya ihtiyaç duymaması da uygulamanın sonunu getirdi.

İnsanların ilgi alanlarına göre görüşmelerine imkan tanıyan uygulamanın sadece iOS cihazlarda ve NYC çevresinde çalışması da başarısızlıkta etkili oldu.

Google şimdi 12 Mayıs’ta uygulamayı tamamen kapatacağını tüm kullanıcılara duyurdu. İntert devi de daha önce, yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşan Google+ servisini, rakiplerinin yanında çok cılız kaldığı için öldürmüştü. Google+ ise internet devinin Facebook’a karşı büyük umutlarla geliştirdiği bir servisti. Tüm alt yapısını da bu sosyal medya üzerine kuran internet devi yine de kullanıcılarını Google+ kullanmaya ikna etmeyi başaramamıştı.

İnternet devinin sosyal medya denemeleri maalesef hep aynı sonla yaklaşıyor. Eğer ileride Google’ın verdiği bir “sosyal medya yöneticisi aranıyor” ilanıyla karşılaşırsanız, aklınızda olsun.


Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

iphone-12-serisinin-fiyatlari-sizdirildi-–-posta

iPhone 12 serisinin fiyatları sızdırıldı – Posta

oppo’nun-amiral-gemisi-resmiyet-kazandi-–-cnn-turk

Oppo’nun amiral gemisi resmiyet kazandı – CNN Türk