in

Yiğit Bulut’un hedefinde bu kez ilk 5 şirket var! – Milli Gazete

yigit-bulut’un-hedefinde-bu-kez-ilk-5-sirket-var!-–-milli-gazete

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olan Yiğit Bulut, koronavirüs salgını sonrası değişeceklere ilişkin yorumlarda bulundu.

Daha önce yaptığı ve hiç gerçekleşmeyen öngörüleriyle hatırlanan Yiğit Bulut, Türkiye’de ilk 5 şirketin değişeceğini söyledi. İsim vermeyeceğini belirten Bulut, “iç-dış yerleşik düzen tamamen değişecek” dedi.

“YAZDIKLARIMI DÜŞÜNÜN VE ONA GÖRE ANALİZİ LÜTFEN KENDİNİZ YAPIN”

Yiğit Bulut şunları kaydetti:

“Piyasa yeni düzeni idrak ettiği zaman ilk 5 mutlaka değişecek ve Türkiye’yi ileri taşıyacak şirketler dünya standartlarındaki yerine gelecek! Bana şirket ismi sormayın, söylemem doğru olmaz, yazdıklarımı düşünün ve ona göre analizi lütfen kendiniz yapın!

Yeni denklem ve yeni sektörel dizilim Türkiye’nin daha doğrusu türkiye’nin merkez olacağı bu bölgenin en değerli şirketleri listesini de değiştirecek ve listeden düşenler listeye girenler olacak! 1960’dan beri Türkiye’yi baskı altında tutan iç-dış yerleşik düzen tamamen değişecek”

YİĞİT BULUT’UN ÖNCEKİ TAHMİNLERİ TUTMAMIŞTI

Yiğit Bulut’un geçtiğimiz yıllarda yaptığı ekonomi öngörüleri ise tutmamıştı. Bulut, 2017’de sürekli dolar alanın zarar edeceğini söylemiş ve ekranlarda “3,50’den 3,80’den dolar alın diyen nokta noktalar neredesiniz… O günlerde yazı yazanlar adamsanız çıkıp yazı yazın, özür dileyin…” diyerek tepki göstermişti. Doların 7 liraya kadar yükseleceğini bekleyerek yatırım yapanların olduğunu söyleyen Yiğit Bulut, hepsinin zarar ettiğini ifade etmişti.

Yiğit Bulut’un bu öngörüsü gerçek olmadı. Dolar sürekli yükseldi ve tarihi rekor kırmıştı.

Öte yandan Bulut yine 2016’da da ekonomik dalga beklemediğini ve doların bir miktar yükselse de 2,78 – 2,85 bandına gerileyeceğini söylemiş ve yine bu tahmini de tutmamıştı.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

rapor-aciklandi:-son-70-yilin-en-buyuk-soku-yasaniyor-–-haber7.com

Rapor açıklandı: Son 70 yılın en büyük şoku yaşanıyor – Haber7.com

bakan-pakdemirli-kiraz-ureticileri-ile-telekonferansta-gorustu-–-ogretmenlersitesi

Bakan Pakdemirli kiraz üreticileri ile telekonferansta görüştü – ÖğretmenlerSitesi