in

TFF’den ‘futbola dönüş’ açıklaması! İşte planın detayları – Gerçek Gündem

tff’den-‘futbola-donus’-aciklamasi!-iste-planin-detaylari-–-gercek-gundem

TFF tarafından “Futbola Dönüş Öneri Protokolü”nün hazırlandığı açıklandı.

1 Mayıs 2020 20:48
/
Spor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sağlık Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” hazırladı.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, bütün dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını ile ilgili alınması gereken tedbirlerin ve genel prensiplerin detaylı bir şekilde anlatıldığı protokol; hazırlık dönemi, müsabaka dönemi ve pozitif test senaryosu olmak üzere çeşitli ana bölümlerden oluşuyor.

Liglerin oynanması sürecindeki tüm fazlara ilişkin çalışmalar tamamlanırken, protokolün “Genel Prensipler”, “Hazırlık Dönemi-Bireysel ve Grup Antrenmanları Evresi” ile “Pozitif Test Senaryoları”nı içeren ilk kısmı federasyon tarafından yayınlandı.

Kurul; Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, Dünya Sağlık Örgütü, FIFA ve UEFA Sağlık Kurullarının uygulamalarıyla birlikte süreçler geliştikçe protokolü kamuoyu ve kulüplerle bölümler halinde paylaşmaya devam edecek.

Acıbadem Sports ve Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan protokol, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiye raporu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın koordinasyonuyla liglerin başlatılmasına yönelik karar sonrasında uygulamaya konulacak.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

son-dakika:-sokaga-cikma-kisitlamasina-uymayan-chp’li-baskana-3-bin-150-lira-ceza-–-sabah

Son dakika: Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan CHP’li başkana 3 bin 150 lira ceza – Sabah

‘herkul’-uluslararasi-standartlara-uygun-sistemlerle-donatiliyor-–-hurriyet

‘Herkül’ uluslararası standartlara uygun sistemlerle donatılıyor – Hürriyet