in

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘baro düzenlemesi’ mesajı! – Habertürk

son-dakika!-cumhurbaskani-erdogan’dan-‘baro-duzenlemesi’-mesaji!-–-haberturk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Barosu’nun Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a yönelik açıklamaları sonrası baroların yapılarının düzenlenmesine yönelik başlayan tartışmalar hakkında kritik açıklama yaptı. Erdoğan, baro ve tabip odaları başta olmak üzere bu yapılarda düzenlemeler yapılması gerektiğini bildirerek, “Barolar ve tabip odaları başta olmak üzere yapılarının belirlenmesidir. Ankara Barosu’nun fütursuz saldırılarını gördük. Bu da bu düzenlemenin ehemmiyetini göstermiştir. Bu çalışmayı tekrar ele almalı, en kısa sürede Meclis’in takdirine sunmalıyız” dedi

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alınan koronavirüs tedbirleri sonrası normalleşme adımlarına dikkat çekti. “Salgını ne kadar çabuk yenersek, normal hayatımıza o kadar çabuk döneriz” diyen Erdoğan “Kazanımları riske atacak adımlar atmayacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti MYK toplantısı öncesi vatandaşlara seslendi. Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

“Koronavirüs ile mücadelede yeni safhaya geçtik. Atacağımız ilk adımları milletimizle paylaştık. Kabine toplantısında da belirttiğimiz gibi maske kullanımı, temizliğe özeneceğiz. Kazanımları riske atacak adımlar atmayacağız. Dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelere göre Cumhurbaşkanı Yardımcımız koordinasyonundaki planları güncelleyeceğiz.

Rehavete mahal vermeden ülkemizi bu salgın musibetinden kurtaracağız. Milletimizin verdiği destek en büyük güç kaynağımızdır. Halkımızdan bu hassasiyeti sürdürmesini bekliyoruz. Mayıs ayında izin vereceğimiz işletmelere de milletimize de güveniyoruz. Aksi takdirde tedbirleri daha da sıkılaştırabiliriz. Önümüzdeki günlerde diğer adımları da açıklayacağız. Salgını ne kadar çabuk yenersek, normal hayatımıza o kadar çabuk döneriz.

BARO-DİYANET TARTIŞMASI

Türkiye’nin fazladan bir gün dahi kaybetmeye tahammülü yoktur. 2023 hedeflerimize doğru çok daha kararlı ilerleyeme devam etmeliyiz. Dünyanın şekillendiği bir döneme giriyoruz. Öncelikli olarak salgını aşmalıyız. Yeni sürecin öncülüğünü yapmak da 18 yıldır olduğu gibi AK Parti’ye düşüyor.

Salgınla mücadelemizin başarıyla sürmesi, gündemimizdeki meselelere daha sıkı şekilde yönelmemize imkan sağlıyor. Bakanlıklarımız kendi alanlarına hız veriyor. Meclis’te neticelenmeyi bekleyen pek çok düzenleme bulunuyor. Bunlardan birileri de barolar ve tabip odaları başta olmak üzere yapılarının belirlenmesidir. Ankara Barosu’nun fütursuz saldırılarını gördük. Bu da bu düzenlemenin ehemmiyetini göstermiştir. Bu çalışmayı tekrar ele almalı, en kısa sürede Meclis’in takdirine sunmalıyız.

Yargı reformuna ilişkin adımları hızlandırmalıyız. Salgının ekonomideki tahribatını onarmak ve hızlı adımlar atmak mecburiyetindeyiz. Yaşadığımız süreç ‘gelişmiş’ diye tabir edilen ülkelerin sağlık, ekonomik ve sosyal dokularının güçlü olmadığını gösterdi.

Türkiye her bakımdan gelişmiş ülkelerden çok daha düzgün duruş sergilemiştir. Salgın sürecindeki kazanımlarımızı çok daha büyük başarılara dönüştüreceğiz. İstiklal ve istikbal mücadelemizi zafere ulaştıracağız.”

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

son-dakika-haberler…-yasak-sonrasi-taksicilerden-yeni-gundem!-–-haberturk

Son dakika haberler… Yasak sonrası taksicilerden yeni gündem! – Habertürk

feto’nun-twitter-yapilanmasi-sorusturmasinda-flas-gelisme!-–-ahaber

FETÖ’nün Twitter yapılanması soruşturmasında flaş gelişme! – aHaber