in

Pik nedir? Pik dönemi ne demek? – Sözcü

pik-nedir?-pik-donemi-ne-demek?-–-sozcu

‘Pik’ ifadesi gündemden düşmeyen konular arasında. Özellikle corona virüsü salgınında bu günlerde pik yapmak sıkça kullanılıyor. Peki Pik nedir? Pik dönemi ne demek?

Pik nedir? Pik dönemi ne demek?

Corona virüsü salgınıyla mücadelede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük gelişmeleri basınla paylaşıyor. Bakan Koca, açıklamaları sırasında ise Pik yapmak ifadesini sıkça kullanıyor. Bu nedenle Pik ifadesinin ne anlama geldiği en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Peki ‘Pik’ nedir? İşte yanıtı…

PİK YAPMAK NEDİR?

Corona virüüs salgını sürerken uzmanlar açıklamalarında pik yapmak konusuna değiniyor ve vatandaşlar pik yapmanın ne olduğunu merak ediyor. Pik, zirve, doruğa ulaşmak, doruk, en üst sınır, rekor düzeyi, en yoğun, tavan yapmak gibi anlamlar taşıyor.

TDK SÖZLÜĞÜNDE PİK YAPMANIN ANLAMI

TDK , oyun, denizcilik, sanayi ve ekonomi terimi olan pik hakkında şu bilgileri veriyor: Pik oyun terimi olarak “Maça” anlamında kullanılır.

Bir denizcilik terimi olarak ise “Geminin kıç tarafındaki bayrak serenine açılan üçgen biçimindeki yelken” anlamında kullanılır. Aynı zamanda bir sanayi terimi olarak da kullanılabilen pik, “Dökme demir” anlamına gelir. Aynı zamanda bir gelişmenin zirveye çıktığı an olarak da kullanılabilir.

Ne Düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

yeni-hastalik-fransa’da-da-goruldu-–-sozcu

Yeni hastalık Fransa’da da görüldü – Sözcü

son-dakika:-saglik-bakani-fahrettin-koca-aciklamalarda-bulunuyor-|-canli-–-fotomac

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulunuyor | CANLI – Fotomaç