in

Kanada otomatik silahların satışını yasaklıyor – Haberler – Habertürk

kanada-otomatik-silahlarin-satisini-yasakliyor-–-haberler-–-haberturk

Kanada, geçtiğimiz günlerde yaşanan silahlı saldırının ardından otomatik silah satışını yasaklamaya hazırlanıyor. Kanada Başbakanı Justin Trudeau yaptığı açıklamada, “Otomatik silah satışını kesinlikle yasaklayacağız” ifadelerini kullandı.

Justin Trudeau

Geçtiğimiz haftalarda Kanada tarihindeki en büyük ve silahlı saldırı gerçekleşmesinin ardından Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yaptığı açıklamada otomatik silah satışına yasak getirileceğini duyurdu.

Trudeau, “Otomatik silah satışını kesinlikle yasaklayacağız” ifadelerini kullanırken, yasaklama kararının önümüzdeki günlerde yürürlüğe gireceğini açıkladı.

“Ülkede silah satışımı kontrol altına almayı ve otomatik silah satışını yasaklamayı planlıyoruz” diyen Trudeau, “Kanada’da en kısa sürede en fazla insanı öldürmeye yarayan silahlara ihtiyaç yok” açıklamasında bulundu.

Trudeau, silah satış kısıtlamaları içeren yasanın meclise gitmeye hazır olduğunu belirterek, “Ülkede silah ile işlenen şiddetin ve ölümlerin azalmasını isteyen büyük bir kesim var” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Kanada’da 51 yaşındaki Gabriel Wortman isimli şahısın silahlı saldırısı sonucu 22 kişi hayatını kaybetmişti.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

ingiltere’de-skandal-olay!-kilise-sahte-corona-ilaci-satiyor-–-sozcu

İngiltere’de skandal olay! Kilise sahte corona ilacı satıyor – Sözcü

son-dakika-haberleri!-koronavirusten-can-kaybi-235-bini-asti!-–-haberturk

Son dakika haberleri! Koronavirüsten can kaybı 235 bini aştı! – Haberturk