in

Eski JPMorgan analistine göre, bu 3 politika insanları Bitcoin’e taşıyacak – Uzman Coin

eski-jpmorgan-analistine-gore,-bu-3-politika-insanlari-bitcoin’e-tasiyacak-–-uzman-coin

Kripto para trader’ı ve eski JPMorgan analisti Tone Vays, küresel ekonomi ve Bitcoin’le ilgili gelecek tahminlerini paylaştı.

ChainTalk ev sahipliğinde düzenlenen “Bana sor” etkinliğine katılan Vays, hükümetlerin koronavirüsün verdiği büyük zararı azaltmak için ciddi önlem paketleri açıklayacağını belirtti ve kanun yapıcıların oluşan zararları kapatmak için vergilerde ciddi artırımlar yapacağını iddia etti. Buna ek olarak özellikle AB ülkelerinin avroyu bırakmak zorunda kalabileceklerini ya da bundan kendilerinin vazgeçme yoluna gidebileceklerini söyleyen Vays, ayrıca hükümetlerin geçen sene Avustralya’nın enflasyonla savaşmak için yaptığı gibi para politikalarında çok katı kurallar uygulayabileceğini düşünüyor.

Tüm bunların Bitcoin’e de etki edeceğini belirten Vays, “Bunların hepsi insanları Bitcoin’e yönlendirecek. Şu anda halving’e kısa bir süre kaldı. Madencilerin ödülleri yarıya indiği zaman çok daha az satış baskısı olacak” dedi.

“En kötü günler geride kaldı”

Vays önümüzdeki yıl, birçok yeni yatırımcının Bitcoin’i küresel ekonomi için alternatif olabilecek ve bir korele olmayan varlık şeklinde görmesini bekliyor. Başarılı analist 2020 için pozitif ancak piyasaların Bitcoin fiyatının artışına sekte vurabileceği konusunda da uyarıda bulunuyor:

“Bence Bitcoin’in yaşayabileceği en kötü günler geride kaldı. Ancak hisse senedi piyasaları için bunu söyleyemem. 1 yıl sonrasından itibaren insanlar Bitcoin’i bir güvenli liman ve hayat kalitelerini artıracak bir varlık olarak görmeye başlayacaklardır. 1-2 ay içinde Bitcoin 8500-9000 dolar civarına çıkabilir. Ancak daha sonra belli bir düşüş gelecektir. Bu düşüşün 5000 dolar altına kadar ineceğini düşünmüyorum. Eğer dünya ekonomisi daha da kötüye giderse BTC’de bir yükseliş beklemem. Çünkü insanlar cebinde kalan son parayı riske etmezler. 2020’nin sonunda ise Bitcoin’i 10 bin dolar civarında görüyorum.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

ing’den-saglik-calisanlarina-‘turuncu-ekstra’-avantaji-–-sozcu

ING’den sağlık çalışanlarına ‘Turuncu Ekstra’ avantajı – Sözcü

rusya-sosyal-politikalar-komitesi-yetkilisi:-rusya’da-kovid-19’un-tepe-noktasi-mayis-ortasinda-gecilecek-–-sputnik-turkiye

Rusya Sosyal Politikalar Komitesi yetkilisi: Rusya’da Kovid-19’un tepe noktası mayıs ortasında geçilecek – Sputnik Türkiye