in

Dijital Tarım Pazarı’nın tanıtımı yarın yapılacak – Hürriyet

dijital-tarim-pazari’nin-tanitimi-yarin-yapilacak-–-hurriyet

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, gıdada üretimden tüketime tüm zinciri dijital ortama taşıyacak DİTAP uygulamaya konuldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteklediği, tohumdan çatala kadar sürecin tek elden yürütülmesini sağlayacak, üretici ile tüketici arasında doğrudan bağ kuracak DİTAP ile tarımın tüm paydaşları tek bir platformda buluşacak. Böylece çiftçi ürününe rahatlıkla pazar bulacak, tüketici ve esnaf ise aradığı kalite ve standartta ürünü tedarik edecek.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılacağı DİTAP açılışına ilişkin online basın toplantısı yarın gerçekleştirilecek. 

Bakan Pakdemirli de konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yarın tarım sektörümüzün dijitalleşmesi yolunda büyük bir adım atıyoruz. Hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyacak bu adım memleketimize büyük bir katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı. 

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

‘imkani-olan-sirketler-evden-calisma-sistemine-gecmeli’-–-hurriyet

‘İmkânı olan şirketler evden çalışma sistemine geçmeli’ – Hürriyet

5g-koronavirus-salginin-yayilmasinda-etkili-mi?-–-teknoloji-haberleri-–-milli-gazete

5G koronavirüs salgının yayılmasında etkili mi? – Teknoloji haberleri – Milli Gazete