in

Cüneyt Arkın’dan 1 Mayıs Mesajı gündem oldu! Çok sert konuştu! – Kamu Personeli

cuneyt-arkin’dan-1-mayis-mesaji-gundem-oldu!-cok-sert-konustu!-–-kamu-personeli

Ünlü Yeşilçam’ın efsane oyuncularından Cüneyt Arkın‘ın 1 Mayıs İşçi Bayramı için yayınladığı mesaj gündem oldu. Çok sert bir dille kapitalizm sistemini eleştiren Cüneyt Arkın, şu ifadeleri kullandı;

“Yiğit işçi kardeşlerin Emek ve Dayanışma Bayramınızı kutlarım. Sizler o kocaman nasırlı ellerinizle bu dünyayı inşa ediyorsnuz. Bu memleketin her karışında emeğiniz ve alın teriniz var. Dünyayı var ediyorusunuz ve sizler sömürgeci kapitalizmin en büyük düşmanısınız. Buyüzden işçi sendikalarına el atın. Sendikasızlaştırma başladı. Emeğin ve alın terinin değerleri ellerinizden alındı. Sarı sendikalar başladı. 2 tane büyük sendika şu an düzenin yanında” dedi.

Arkın açıklamalarına şöyle devam etti:

Devamlı bir ücret konusu vardı. Ama hiçbir zaman sosyal adalet, emek ve alın terinin değerleri, iş güvencesi, demokrasi ve insan hakları konusunda bilgi almadınız, bilgi vermediler sizlere. Adalet, hakça dağıtım konusunda da bilgisiz kaldınız. Giderek milyonları bulan işçi sendika üyeleri binlere düştü. Düzen ne yapıp, yapıp en kalleşçe metotlarıyla sizleri yenmeye çalıştılar. Sayınız azaldı ama siz yenilmediniz.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

“siz-gidicisiniz-biz-kalici!”-diyen-birgun-gazetesi-yazari-1129-gundur-firarda!-–-yeni-asir

“Siz gidicisiniz biz kalıcı!” diyen BirGün gazetesi yazarı 1129 gündür firarda! – Yeni Asır

1-mayis’ta-calisan-isci-agir-yaralandi!-–-sozcu

1 Mayıs’ta çalışan işçi ağır yaralandı! – Sözcü