in

Corona seyahat… Sahte izin belgeleri tespit edildi – Sözcü

corona-seyahat…-sahte-izin-belgeleri-tespit-edildi-–-sozcu

Corona virüsü salgınına yönelik tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle büyükşehirler arası yolculuk kısıtlandı. İller arası yolculuk için vatandaşların ‘seyahat izin belgesi’ alması zorunluluğu getirildi. Erzurum ve İstanbul’da sahte izin belgeleri tespit edildi.

ERZURUM’DA TAM 90 KİŞİ

Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de, bu kapsamda kentin giriş noktalarındaki uygulamalarını sürdürdü. Ekipler, giriş noktalarında dün yapılan kontrollerde 90 kişinin, seyahat izin belgelerinin sahte olduğunu belirledi. 90 kişiye, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan adli işlem yapıldı. Ayrıca kişi başı 3 bin 150 TL olmak üzere 90 kişiye toplam 283 bin 500 TL idari para cezası uygulandı.

İSTANBUL’DA DA ÇIKTI

İstanbul’da da yolcularına sahte seyahat izin belgesi düzenleyen firmaya polis operasyon yaptı. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndaki firmanın bilet ve sahte seyahat izin belgesini 600 liraya sattığı tespit edildi.

Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Esenler Otogar Polis Amirliği ekipleri, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı içerisindeki bir otobüs firmasının yolcularına ‘sahte seyahat izin belgesi’ düzenlediği bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, yolcu gibi davranarak otobüs firmasının yetkililerine seyahat izin belgeleri olmadığını ve Ağrı’ya gitmek istediklerini söyledi.

(FOTO:DHA)

23 YOLCUYA BELGE

Otobüs firması çalışanları, yolcu sandıkları polis memuruna sahte seyahat izin belgesi düzenleyerek, otogar dışındaki benzin istasyonuna gelmesini ve otobüsün oradan kalkacağını söyledi. Salı günü öğlen saatlerinde otobüsün İstanbul’dan Ağrı’ya hareket edeceği sırada polis ekipleri otobüse operasyon düzenledi. Otobüste bulunan 23 yolcuya sahte seyahat izin belgesi düzenlendiği belirlenirken, bilet ve sahte seyahat izin belgesinin 600 liraya satıldığı tespit edildi.

HEPSİ SERBEST

Otobüsteki 23 yolcu otobüsten indirilirken, 7 otobüs firması yetkilisi hakkında adli işlem yapıldı. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı içerisinde polis ekiplerinin şehirlerarası yolculuk yapacak olan kişilerin ve firmaların gerekli belgelerini kontrol ettiğini bilen otobüs firması yetkilileri resmi belgede sahtecilik yaparak polisi atlatmaya çalışsalar da polisin dikkati sayesinde yakalandılar.

Otobüs firması yetkililerinin bilet sattığı yolcularına ‘polis otogardan otobüs ile çıkış yapmaya izin vermiyor o yüzden benzin istasyonundan hareket ediyoruz’ dediği öğrenildi. Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 7 otobüs firması yetkilisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  (DHA)

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

iller-arasi-seyahat-yasagi-ne-zaman-bitecek,-yasak-ne-zaman-bitecek?-sehirler-arasi-yolculuk-yasagi…-–-sabah

İller arası seyahat yasağı ne zaman bitecek, yasak ne zaman bitecek? Şehirler arası yolculuk yasağı… – Sabah

bunu-da-yaptilar!-600-tl’ye-sahte-seyahat-izin-belgesi…-–-hurriyet

Bunu da yaptılar! 600 TL’ye sahte seyahat izin belgesi… – Hürriyet