in

Yeni versiyon Magic Keyboard ile birlikte geliyor – CNN Türk

yeni-versiyon-magic-keyboard-ile-birlikte-geliyor-–-cnn-turk

Covid-19’dan en az etkilenen firmalardan biri olan Apple bu yıl iPad Pro 2020, Magic Keyboard ve iPhone SE 2020 gibi modelleri piyasaya sürmüştü. Apple bu cihazda da tasarım olarak ufak değişiklikler yaptı. Böylece firmanın yakın zamanda çok büyük farklılıkta tasarıma sahip cihazlar geliştirmeyeceği anlaşılmış oldu.

13 inç MacBook Pro 2020 serisi, şimdi 4.1 GHz’e kadar Turbo Boost hızlarına sahip 10. nesil dört çekirdekli Intel Core işlemciler sunuyor. 4 farklı seçenek olduğunu belirtelim. Çift çekirdekli işlemciye sahip 13 inç MacBook Pro’ya oranla 2,8 kata kadar daha hızlı performans anlamına geliyor. Yeni Mac Entegre Intel Iris Plus Grafik Kartı sayesinde, 4K video düzenleme, daha hızlı görüntü oluşturma ve daha akıcı oyun konusunda önceki nesil 13 inç MacBook Pro’ya göre yüzde 80’e kadar daha hızlı performans sunuyor. Yeni grafikler ayrıca kullanıcıların Pro Display XDR’ye tam 6K çözünürlükte bağlanmasını sağlıyor.

Ayrıca ilk defa 13 inçlik bir Mac 32GB RAM seçeneğine sahip olacak. Mevcut nesilde bu seçenekler 16 GB RAM ve 1 TB SSD ile sınırlandırılmıştı. MacBook Pro 2020 için bu seçenekler 32GB RAM ve 4TB depolama alanı şeklinde. 32 GB’a kadar 3733 MHz bellek, 16GB belleğe göre yüzde 50’ye kadar daha yüksek hız anlamına geliyor. Ayrıca Yeni Mac Apple’a göre 3.0 GBps’ye kadar sıralı okuma ve yazma hızına sahip.

Apple Mac ve iPad Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Tom Boger. “Bu güncellemelerle, dizüstü bilgisayar serimizin tamamı, Mac dizüstü bilgisayarlarda şimdiye kadarki en iyi yazma deneyimi için Magic Keyboard özelliğine sahip, eskisinden iki kat daha fazla standart depolama alanı sunuyor ve daha da fazla performans sunuyor.” dedi.

Magic Keyboard ile birlikte geliyor

13 inç MacBook Pro 2020, ilk olarak 16 inç MacBook Pro’da tanıtılan ve Mart ayında MacBook Air’e eklenen yeni Magic Keyboard’a sahip. Magic Keyboard, rahat ve istikrarlı bir tuş hissi için 1 mm tuş hareketine sahip. Ayrıca yeniden tasarlanmış bir makas mekanizmasına bünyesinde barındırıyor. Ok tuşları ters “T” şeklinde tasarlanmış. Bu da kullanıcıların elektronik tablolarda gezinirken veya oyun oynarken işini kolaylaştırıyor. Magic Keyboard ayrıca bir Mac dizüstü bilgisayarda en iyi yazma deneyimini sunan bir klavye için Touch Bar ve Touch ID ile birlikte fiziksel bir Escape tuşuna da sahiptir.


Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

google-android-auto-5.3-guncellemesini-yayinladi-–-cnn-turk

Google Android Auto 5.3 güncellemesini yayınladı – CNN Türk

galaxy-s20-ciktigi-gunden-bu-gune-1.400-tl-deger-kaybetti-–-cnn-turk

Galaxy S20 çıktığı günden bu güne 1.400 TL değer kaybetti – CNN Türk