in

Xiaomi şelale ekran teknolojisi ile geliyor – CNN Türk

xiaomi-selale-ekran-teknolojisi-ile-geliyor-–-cnn-turk

14.04.2020 – 09:37 | Son Güncelleme:

Ecevit Bıktım

Xiaomi şelale ekran teknolojisi ile geliyor

Şirketin özellikle yenilik arayan kullanıcılar için önemli bir değişiklik yapacağı söylenebilir. İşte bu kuruluş ile ilgili ilginç tasarım haberimizin detayları…

Akıllı telefonlarda ekranın yan tarafının ne şekilde kullanılacağı her zaman için soru işareti olmuştur ancak Xiaomi şelale ekran bu konuda öncü olacak gibi görünüyor. Bazı telefon üreticileri bununla ilgili patentler alsalar bile, ne yazık ki bu pek yeterli olmadı. Şimdi ise Xiaomi tarafından alınan bir patente göre şirket kenarlarda da kullanım sağlayacak. Özellikle de menü bölümünün buraya taşınması en büyük ihtimaller arasında yer alıyor.

Şirketin yeni ekran teknolojisinde menü bölümü kenarlara getirilecek. Böylece %100 ekran gövde oranının daha da ötesine geçilmiş olacak. Şimdilik bunun sadece patent düzeyinde olduğunu söylemek mümkün.

Bu yeni tasarımda pil ve internet göstergeleri sol bölümde yer alacak. Sağ kısımda ise ana menü gibi çeşitli sekmeler yer alması planlanıyor. Böylece kullanıcıların çok daha kullanışlı bir ürün deneyimi sağlanması isteniyor. Xiaomi tarafından geliştirilen bütün patentler bildiğiniz üzere hemen aktif hale getiriliyor. Büyük bir çoğunluğu uzun bir süre bekletiliyor.

Xiaomi şirketinin çok uzun süre beklemek için zamanı yok. Bu nedenle muhtemelen şirket bir sonraki amiral gemilerinden birisinde bunu kullanacak.
Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

“yeni-donemde-avm-ve-guvenlik-sirketleri-icin-ilave-maliyet-olusacak”-–-dunya-gazetesi

“Yeni dönemde AVM ve güvenlik şirketleri için ilave maliyet oluşacak” – Dünya Gazetesi

inceledik,-acikladik:-koronavirusun-sebebi-olarak-gorulen-5g-teknolojisi-dunyaya-felaket-mi-getiriyor?-–-onedio

İnceledik, Açıkladık: Koronavirüsün Sebebi Olarak Görülen 5G Teknolojisi Dünyaya Felaket mi Getiriyor? – Onedio