in

Türk Sahil Güvenlik ekipleri Yunan botunu kovaladı! – Sözcü

turk-sahil-guvenlik-ekipleri-yunan-botunu-kovaladi!-–-sozcu

Göçmen geçişlerinin artması ile birlikte Ege Denizi’nde Kuşadası, Bodrum, Çeşme ve Ayvalık açıklarında sık sık karşı karşıya gelen Yunan Sahil Güvenlik ve Türk Sahil Güvenlik botları arasında önceki gün sabah saatlerinde nefes kesen bir kovalamaca yaşandı.

Yunanistan’ın Midilli Adası’ndan Türk karasularına girerek göçmen botunu taciz edip, geriye itmeye çalışan Yunan Sahil Güvenliği, Türk Sahil Güvenlik botu tarafından kovalandı. Aksiyon filmlerini aratmayan kovalamacanın görüntüleri Yunan adalarında yaşayanlar tarafından sosyal medyadan servis edildi.

Foto: İHA

Görüntülerde Yunan Sahil Güvenlik botu göçmen teknesini Türk karasularına doğru geriye doğru iterken, yaklaşan Türk Sahil Güvenlik botunu gören Yunan askerinin panik hali yansıyor.

Dikili-Midilli arasında yaşanan ve yaklaşık iki dakika süren kovalamacanın ardından ortalık sakinleşti ve büyük tehlike yaşayan göçmenler Türk Sahil Güvenlik botu tarafından kurtarıldı. Türk botunun Yunan botunu kovaladığı o anlar aksiyon filmlerini aratmadı. (İHA)

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

gelecek-partisi-il-baskani-yildirim-polisin-kumar-baskinindan-kacarken-kolunu-kirdi-–-sabah

Gelecek Partisi İl Başkanı Yıldırım polisin kumar baskınından kaçarken kolunu kırdı – Sabah

mansur-yavas’in-kampanyasina-gaziantep-valiligi-de-katildi-–-gercek-gundem

Mansur Yavaş’ın kampanyasına Gaziantep Valiliği de katıldı – Gerçek Gündem