in

Tunç Soyer 3 Mayıs’ı ‘Dünya İzmirliler Günü’ ilan etti – BirGün Gazetesi

tunc-soyer-3-mayis’i-‘dunya-izmirliler-gunu’-ilan-etti-–-birgun-gazetesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentin plakası 35’den yola çıkarak 3 Mayıs tarihinin önümüzdeki yıldan itibaren Dünya İzmirliler Günü olarak kutlanacağını duyurdu. Soyer, “Dünyanın her yerindeki İzmirlilere, bugün İzmir için ne yaptıklarını soracağız. 3.5.2021’e hazır olun” dedi

Tunç Soyer 3 Mayıs’ı 'Dünya İzmirliler Günü' ilan etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentin plakası 35’den yola çıkarak 3 Mayıs tarihinin önümüzdeki yıldan itibaren Dünya İzmirliler Günü olarak kutlanacağını açıkladı.

Twitter hesabından açıklama yapan Soyer, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili İzmirliler; bugünden itibaren 03.05 tarihi bizim için Dünya İzmirliler Günü olacak. 35 bizim için sadece plaka değil sevda, özgürlük, neşe, coşku, demokrasi demektir. O nedenle, dünyanın dört bir yanındaki İzmirlilerle birlikte bugünü kutlayacağız. Bu yıl pandemi nedeniyle olmadı ama her 3 Mayıs’ta İzmir’in sesini dünya duyacak. Dünyanın her yerindeki İzmirlilere, bugün İzmir için ne yaptıklarını soracağız. 3.5.2021’e hazır olun. Dünya İzmirliler Günümüz kutlu olsun.”

Bu yıl pandemi nedeniyle olmadı ama her 3 Mayıs’ta İzmir’in sesini dünya duyacak. Dünya’nın her yerindeki İzmirlilere, bugün İzmir için ne yaptıklarını soracağız. 3.5.2021’e hazır olun…!

Dünya İzmirliler Günümüz kutlu olsun.

— Tunç Soyer (@tuncsoyer) May 3, 2020

Bir Çağrımız Var

Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.

Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.

Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.

Şimdiden sonsuz teşekkürler…

BirGün bizim; hepimizin.

Tıklayınız

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

le-monde-gazetesi:-koronavirus,-bildigimiz-haliyle-dunya-duzeninin-sonunu-getirdi;-lider-artik-abd-degil-–-sputnik-turkiye

Le Monde gazetesi: Koronavirüs, bildiğimiz haliyle dünya düzeninin sonunu getirdi; lider artık ABD değil – Sputnik Türkiye

brezilya’da-son-24-saatte-kovid-19-nedeniyle-275-kisi-oldu-–-sabah

Brezilya’da son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 275 kişi öldü – Sabah