in

Trump’tan ilginç çağrı: Silahlı kişilerle uzlaş – Haber7

trump’tan-ilginc-cagri:-silahli-kisilerle-uzlas-–-haber7

Trump, Twitter üzerinden, Michigan eyaletinde düzenlenen karantina karşıtı gösteriler hakkında açıklamada bulundu.

Trump, “Michigan Valisi (Whitmer) biraz taviz vermeli ve bu yangını söndürmeli. Bu protestocular iyi insanlar ama kızgınlar. Eski hayatlarını en güvenli şekilde geri istiyorlar.” ifadesini kullandı.Trump, mesajında Vali Whitmer’a da “Onlarla görüş, konuş ve bir uzlaşmaya var.” çağrısında bulundu.

KORONAVİRÜSLE İLGİLİ ÇİN’İ SUÇLAMIŞTI

Trump, dün yaptığı açıklamada, Kovid-19’un Vuhan’daki bir laboratuvardan çıktığına dair kanıt gördüğünü söylemiş ancak detay vermekten kaçınmıştı.

Öte yandan Trump, son günlerdeki açıklamalarında da sık sık Çin’in virüse ilişkin gerçek vaka ve ölü sayılarını sakladığını öne sürüyor ve bu ülkeyi virüsü dünyaya yaymakla suçluyor.

MICHIGAN’DAKİ KARANTİNA KARŞITI GÖSTERİLER

ABD’de Kovid-19 nedeniyle alınan önlemlere karşı, birçok eyalette protestolar yapılmış, bu gösteriler bazı eyaletlerde silahlı eylem halini almıştı.

New York ve New Jersey’den sonra virüs nedeniyle en çok ölümün yaşandığı eyalet olan Michigan’ın Valisi Whitmer, dün koronavirüs önlemlerini 28 Mayıs’a kadar uzattığını açıklamıştı.

Eyalet yönetiminin, söz konusu önlemleri görüştüğü dakikalarda aralarında silahlı kişilerin de bulunduğu bir grup protestocu valilik binasını basarak, görüşmenin yapıldığı odaya girmek istemişti. Olaya güvenlik güçleri müdahale etmişti.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

tiktok-gozunu-facebook’a-dikmis-durumda-–-cnn-turk

TikTok gözünü Facebook’a dikmiş durumda – CNN Türk

son-dakika-iddiasi:-kim-jong-oldu!-yuzde-99-eminim!-–-haber7

Son dakika iddiası: Kim Jong öldü! Yüzde 99 eminim! – Haber7