in

Telegram, Play Store’da rekor indirme sayısına ulaştı – CNN Türk

telegram,-play-store’da-rekor-indirme-sayisina-ulasti-–-cnn-turk

MessageMe kısa süre içerisinde 5 milyon kullanıcı barajını aşmış ancak daha sonra uygulamanın fişi sürpriz bir şekilde çekilmişti. Edward Snowden‘in güvenli görüşme için önerdiği Signal de WhatsApp ile mücadele edememişti.

Bugün ise en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Telegram’ın 500 milyon indirme rahmanını geride bıraktığı açıklandı. Android’in uygulama mağazası Google Play Store’da 500 milyon barajını aşan uygulama, WhatsApp’ın koltuğuna göz dikmeye başladı.

Ancak Telegram‘ın WhatsApp ile olan arası oldukça fazla. WhatsApp 5 milyar indirmeyi geçtiğimiz aylarda geride bırakmıştı. Telegram’ın ne yaparsa yapsın WhatsApp’ı geçemeyeceği açıkça ortada. Google’ın Android telefonların çoğunda ön yüklü olarak gelen Google Messages uygulaması ile 1 milyar indirmeyi geride bırakmış durumda.

Telegram‘ın mücadele etse etse Google Messages ve Line uygulamaları ile yarışacağını söyleyebiliriz. Güvenli sohbet için önerilen Telegram’ın bünyesinde onlarca farklı opsiyon bulunuyor. iOS, Android, Windows ve macOS‘te yer alan uygulama stickerları, grup sohbetleri ve temaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

WhatsApp’ın gelişmesi için dişli bir rakibin gelmesi gerekiyordu. Bu rakibin Telegram olduğunu düşünüyoruz. Telegram’ın yükselen indirme rakamları WhatsApp cephesini yenilik yapmaya zorlayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde 4 kişi olan grup görüntülü görüşme sayısını 8’e yükselten WhatsApp, önümüzdeki günlerde daha ne gibi farklı yenilikler ile karşımıza çıkacak bilinmiyor.


Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

samsung-2000-tl’lik-telefon-karsisinda-ezildi-–-cnn-turk

Samsung 2000 TL’lik telefon karşısında ezildi – CNN Türk

kisisel-bilgileriniz-sosyal-medyada-satiliyor-olabilir-–-cnn-turk

Kişisel bilgileriniz sosyal medyada satılıyor olabilir – CNN Türk