in

Teknoloji Bakanından Açıklama: 250 Milyon Ücretsiz Maske Dağıtıldı! – EMLAK 365

teknoloji-bakanindan-aciklama:-250-milyon-ucretsiz-maske-dagitildi!-–-emlak-365

03 Mayıs 2020 Pazar 08:32

Devlet tarafından ücretsiz maske dağıtımı hız kesmeden devam ediyor. Son dönemlerde sağlık çalışanlarının maske ve koruyucu ekipman konusunda sorun yaşadıkları iddia edilmişti. Ancak yapılan düzenlemelerin ardından söylenildiği gibi olmadığı ve devlet müdahalesi sonrasında sağlık çalışanlarının tüm ekipman ihtiyaçlarının giderildiği belirlendi. Bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, ‘Salgın döneminde 250 milyon maske dağıtımı gerçekleştirdik. Bundan sonraki dönemlerde de dağıtıma devam edeceğiz. Hem çalışanlarımıza hem de vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz.’ Dedi.

Maske ve koruyucu ekipman konusunda şimdiye kadar Türkiye’den 120 ülkenin yardım istediği belirlendi. Bu istekler dahilinde 55 farklı ülkeye destek gönderildiği ve bu desteklerin içerisinde maske ve çeşitli koruyucu ekipmanların olduğu da ifade edildi.

Yerli Otomobil İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Salgın döneminde pek çok üretici fabrika durmuştu. Bunun ardından otomotiv sektöründe yaşanan daralma dikkat çekerken Teknoloji Bakanı Varank merak edilen yerli otomobil sorularına da yanıt verdi. Türkiye Otomobil Girişim Grubu tarafından yerli otomobil çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ve belirlenen bir aksamının yaşanmayacağının altını çizdi.  

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

gundem-/-3-mayis-2020-–-timeturk

GÜNDEM / 3 Mayıs 2020 – Timeturk

yerli-yazilimla-video-konferans-daha-guvenli-–-ahaber

Yerli yazılımla video konferans daha güvenli – Ahaber