in

SON DAKİKA! Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı, ne zaman sona eriyor? Şehirler arası ulaşım ne zaman… – Sabah

son-dakika!-sehirler-arasi-seyahat-yasagi-kalkti-mi,-ne-zaman-sona-eriyor?-sehirler-arasi-ulasim-ne-zaman…-–-sabah

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı, ne zaman sona eriyor, seyahat yasağı kalkan iller aratmaları arama motorunda en çok araştırılan konu başlıkları arasında kendine yer bulmuştu. Bilindiği üzere ülkemizdeki corona virüsü tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta giriş çıkış yasağı getirilmişti. Bakanlığın verdiği tarihin geçtiğimiz gün itibariyle sona ermesi, gözleri Kabine Toplantısı’na çevirmişti. Pek çok vatandaş, ‘Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek, yollar ne zaman açılacak?’ gibi soruların yanıtlarını araştırırken, Başkan Erdoğan Kabine Toplantısının ardından seyahat kısıtlaması ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Peki, seyahat yasağı hangi illerde kaldırıldı, ne zaman bitecek ve yollar açılacak mı? İşte detaylar…

Türkiye’de etkisini gösteren corona virüs salgın seyahat kısıtlamalarına neden olmuştu. 30 büyük ilimiz ve Zonguldak’ta giriş-çıkışlar kapatılmıştı. Bakanlığın seyahat yasağı ile ilgili verdiğin sürenin dolması ile birlikte, Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı, hangi şehirlerde uzatıldı ve ne zaman bitecek? sorusu vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında kendine yer buldu. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından, Başkan Erdoğan oldukça önemli son dakika açıklamalarında bulundu. Erdoğan, ‘İller arası giriş çıkış yasağı ne zaman bitecek ve yollar ne zaman açılacak?’ sorusunun cevabını duyurdu. Zira, şehir dışında çeşitli işleri olan ve seyahat belgesi alma hakkı bulunmayan milyonlarca vatandaş için iller arası giriş çıkış yasağı kısıtlamasının ne zaman biteceği oldukça önemli bir konu durumundaydı.

ŞEHİRLER ARASI YASAK HANGİ İLLERDE KALKTI?

Başkan Erdoğan, normalleşme planının ilk etabını açıklarken şehirler arası seyahat yasağının da belirli illerde kaldırıldığını duyurdu. Erdoğan, Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’da seyahat kısıtlaması uygulamasının sona erdiğini açıkladı.

İLLER ARASI SEYAHAT KISITLAMASI NE ZAMAN BİTECEK?

Gece saatlerinde ise İçişleri Bakanlığı’ndan iller arası seyahat yasağı kısıtlaması genelge yayımlandı. Peki, şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek, hangi şehirlerde kalktı ve yollar ne zaman açılacak? İşte, tüm bu soruların cevabı ve son dakika gelişmeleri!

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

son-dakika:-seyahat-yasagi-uzatilan-illerde-corona-virus-yogunluk-haritasi!-–-milliyet

Son dakika: Seyahat yasağı uzatılan illerde corona virüs yoğunluk haritası! – Milliyet

istanbul’da-muhtesem-dolunay-–-milliyet

İstanbul’da muhteşem dolunay – Milliyet