in

Son dakika: ÖSYM Başkanı Aygün’den flaş açıklamalar – Yeni Asır

son-dakika:-osym-baskani-aygun’den-flas-aciklamalar-–-yeni-asir

ÖSYM Başkanı Aygün: “YKS ve askeri öğrenci sınavında adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar dezenfektan ve kolonya getirebilecek.Yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacak. Sınav salonlarında oturma düzenleri, sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacak.” açıklamasında bulundu.

Aygün, Twitter’dan koronavirüs önlemleri kapsamında sınavlarda uygulanacak kararlara ilişkin açıklama yaptı.

27-28 Haziran’da 3 oturum olarak uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ve 14 Haziran’daki Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı


(2020-MSÜ) için gerekli tüm önlemleri aldıklarını bildiren Aygün, şu bilgileri paylaştı:


“YKS’nin her oturumunda ve MSÜ’de adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan ve/veya kolonyayı yanlarında getirebilecekler. Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacak. Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek. Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacak. Yeni sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacak.”

AA

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

aydin-valisi-kosger’den-“rehavete-kapilmayin”-uyarisi-–-yeni-asir

Aydın Valisi Köşger’den “Rehavete kapılmayın” uyarısı – Yeni Asır

maske-satisi-ne-zaman,-nerede-yapilacak?-maske-fiyati-ne-kadar-olacak?-–-haberturk

Maske satışı ne zaman, nerede yapılacak? Maske fiyatı ne kadar olacak? – Habertürk