in

Son dakika… Kim Jong-un’un gizemli kayboluşunun sırrı belli oldu – Sözcü

son-dakika…-kim-jong-un’un-gizemli-kaybolusunun-sirri-belli-oldu-–-sozcu

Kuzey Kore lideri üç haftalık gizemli kayboluşu ile ilgili flaş bir iddia Avustralya’dan geldi… Avustralya’nın önde gelen televizyon kanallarından Sky News Australia’da çalışan gazeteci James Morrow, Kim’in aslında sağlık sorunları yüzünden değil siyasi hesaplaşma için bir süre boyunca ortadan kaybolduğunu öne sürdü.

Kuzey Kore tarihi ve siyaseti konusunda uzmanlaşan deneyimli gazeteci James Morrow, 36 yaşındaki Kuzey Kore liderinin yakın kurmayları arasında kendisine ihanet hazırlığı içerisinde olanları belirlemek için böyle bir operasyon içerisine girdiğini söyledi.

“TUTUKLAMALAR BAŞLAYACAK”

Morrow, “Kuzey Kore’deki elit tabakanın ölümüne nasıl tepki vereceğini görmek için öldüğüne dair iddiaları yaydı. Biraz geri plana çekilerek kimin yokluğunda öne çıkacağını ve yönetimi devralmak için harekete geçeceğini görmek istedi” ifadesini kullandı.

Ünlü gazeteci, “Şimdi Kim öncekinden de sert ve vahşi davranacak ve ağırlığını ortaya koyacak. Kuzey Kore’de çok yakında tutuklamaların başlayacağından şüpheleniyorum” iddiasında bulundu.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

dunya-kadin-haklari-gunu-nedir?-nasil-ve-neden-ortaya-cikmistir?-–-milliyet

Dünya kadın hakları günü nedir? Nasıl ve neden ortaya çıkmıştır? – Milliyet

son-dakika…-iste-corona-sonrasinda-pazarlarin-son-durumu-–-sozcu

Son dakika… İşte corona sonrasında pazarların son durumu – Sözcü