in

Son dakika haberleri! Minnet ve sevgi bakışı! Tedavi masraflarını karşılayıp, sahiplendi – Habertürk

son-dakika-haberleri!-minnet-ve-sevgi-bakisi!-tedavi-masraflarini-karsilayip,-sahiplendi-–-haberturk

HaberlerGündemSon dakika haberleri! Minnet ve sevgi bakışı! Tedavi masraflarını karşılayıp, sahiplendi

ABONE OL

Edirne’nin Keşan ilçesinde, yetişkin köpeklerin saldırısında yaralanıp, bir bacağı ampute edilen 1.5 aylık yavru köpek, tedavisinin tamamlanmasının ardından, klinik masraflarını karşılayan Moldova vatandaşı Valeria Çaputlu tarafından sahiplenildi. Yavru köpeğin Çaputlu’ya minnet dolu bakışı duygulandırdı. Kendisine yeni bir hayat arkadaşı edindiğini dile getiren Valeria Çaputlu, “Herkese böyle duyarlı olmayı tavsiye ediyorum. Hayvanları çok seviyorum. Hep birlikte sevelim ve sahip çıkalım. İsmini ‘Esila’ koydum. Bizim artık 3 bacağımız yok, 5 bacağımız var. Çünkü biz birbirimizi tamamlayacağız. Hiçbir zamanda birbirimizden kopmayacağız” dedi

edirne yavru köpek

Edirne’nin Keşan ilçesinde, yetişkin köpeklerin saldırısında yaralanan 1.5 aylık yavru köpek, tedavisinin tamamlanmasının ardından, klinik masraflarını karşılayan Moldova vatandaşı Valeria Çaputlu (28) tarafından sahiplenildi.

Keşan’da, yetişkin köpeklerin saldırısı sonucu yaralanan 1,5 aylık dişi köpek, Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği’nce şehirdeki bir veteriner kliniğine götürülerek, tedaviye alındı. Sol ön bacağı ameliyatla ampute edilmek zorunda kalan yavru köpek, bir haftalık tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Köpeğin durumunu derneğin sosyal medya hesaplarından öğrenerek dernek yöneticileriyle iletişime geçen Moldova vatandaşı Valeria Çaputlu, tedavi masraflarını karşıladığı yavru köpeği sahiplendi. Valeria Çaputlu, yavru köpeğe ‘Esila’ ismini verdi.

‘İYİ BİR AİLEDE İSE SIKINTI YAŞAMAZLAR’

Köpeğin tedavisini yapan veteriner hekim Yener Eker, yavru köpeğin bir hafta önce büyük köpeklerin saldırısıyla yaralanması sonucu kliniğe getirildiğini belirterek, “Çektiğimiz röntgende ekleminin parçalandığını gördük. Bacağını kurtarmayı denedik ama başarılı olmayacağına karar vererek, ampütasyon uyguladık. Şu an durumu gayet iyi. Sahiplendirmesi de yapıldı. Bir sokak canı daha kurtuldu. 3 bacakla yaşamaya alışacak. Denge problemini de çözecektir. Koşup, oynayabilecek. Bakıma muhtaç canlar iyi bir ailede oldukları sürece hiçbir sıkıntı yaşamazlar” dedi.

‘HİÇBİR CANLIYA SIRTIMIZI DÖNMÜYORUZ’

Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Sevinç Cebeci ise yavru köpeğin ampütasyon işlemi sonrası sağlığına kavuştuğunu ifade ederek, “Keşan’da yaşayan Valeria Çaputlu, bize ulaşarak yavru köpeğin tedavi masraflarını karşılayarak, sahiplenmek istediğini iletti. Bizde bundan dolayı çok memnun olduk. Bu yavrumuz güzel bir yuvada sağlıklı bir şekilde büyüyecek. 3 bacakla bu canın sokakta yaşaması çok zordu. Dernek olarak yavru köpeklerimiz için geçici ve kalıcı yuvalara ihtiyacımız oluyor. Dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz. Hiçbir canlıya sırtımızı dönmüyoruz. Bu yavru canımızda kısa sürede kendisini toparlayacaktır” diye konuştu.

‘BİZİM ARTIK 3 DEĞİL, 5 BACAĞIMIZ VAR’

Valeria Çaputlu da kendisine yeni bir hayat arkadaşı edindiğini dile getirerek, “Herkese böyle duyarlı olmayı tavsiye ediyorum. Hayvanları çok seviyorum. Hep birlikte sevelim ve sahip çıkalım. İsmini ‘Esila’ koydum. Bizim artık 3 bacağımız yok, 5 bacağımız var. Çünkü biz birbirimizi tamamlayacağız. Hiçbir zamanda birbirimizden kopmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

gonullu-kadinlar-gunde-30-bin-maske-uretiyor-–-haberturk

Gönüllü kadınlar günde 30 bin maske üretiyor – Habertürk

samsung-2000-tl’lik-telefon-karsisinda-ezildi-–-cnn-turk

Samsung 2000 TL’lik telefon karşısında ezildi – CNN Türk