in

Son dakika haberi Barış Pınarı Bölgesi’nde 12 terörist öldürüldü! – Habertürk

son-dakika-haberi-baris-pinari-bolgesi’nde-12-terorist-olduruldu!-–-haberturk

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 12 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımız tarafından ateş destek vasıtaları ile etkisiz hale getirildi” denildi.

son dakika haber

Barış Pınarı bölgesine sızma girişiminde bulunan ve taciz ateşi açan 12 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamaya göre, dün akşam saatlerinde Barış Pınarı bölgesinde Tel-Abyad yerleşim yerinin güneybatısındaki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına, üzerinde doçka yüklü araçlarla taciz ateşi açıldı. Bu faaliyetle koordineli olarak başka bir istikametten de sızma girişiminde bulunuldu.

Bölgede konuşlu keşif ve gözetleme vasıtalarıyla 10-15 kadar PKK/YPG’li teröristin saldırıya katıldığı tespit edilerek, derhal tüm harekat merkezleri bilgilendirildi ve birlikler alarm durumuna geçirildi.

Bölgedeki ateş destek vasıtaları ve hafif silahlarla teröristler ve muhtemel kaçış istikametleri meşru müdafaa kapsamında ateş altına alındı. İsabetli atışlar sonucunda 12 teröristin etkisiz hale getirildiği belirlendi. TSK birliklerinde ve dost unsurlarda zayiat meydana gelmedi.

Bölgedeki barış ve huzurun devamı için keşif, gözetleme ve insani yardım/destek faaliyetlerine aralıksız devam ediliyor.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

koronavirusun-yeni-belirtileri-kesfedildi!-iste-hastalarda-gorulen-5-rahatsizlik-daha-–-gercek-gundem

Koronavirüsün yeni belirtileri keşfedildi! İşte hastalarda görülen 5 rahatsızlık daha – Gerçek Gündem

karayollari-genel-mudurlugu-1-yilda-harcayacagi-odenegi-3-ayda-harcadi-–-gercek-gundem

Karayolları Genel Müdürlüğü 1 yılda harcayacağı ödeneği 3 ayda harcadı – Gerçek Gündem