in

Son dakika… Corona bitmeden şimdi de katil arı çıktı – Sözcü

son-dakika…-corona-bitmeden-simdi-de-katil-ari-cikti-–-sozcu

Resmi verilere göre 1 milyondan fazla corona virüsü vakasının görüldüğü ABD’de şimdi de Asya kökenli katil arı paniği yaşanıyor… Japonya’da her yıl 50 insanın ölümüne sebep olan ve etçil olduğu bilinen Asya tipi eşek arısının ülkeye nasıl giriş yaptığı henüz bilinmiyor.

Arının ağız kısmının çok büyük ve kesici olduğunu dile getiren uzmanlar, Aralık ayında Washington’da tespit edilen arının Çin’den ABD’ye gelen bir kargo ile ulaştığını öne sürdü.

“BİR KOLONİ İÇİN BİRKAÇ ARI YETER”

Arının gelecek 2 ile 3 yıl içerisinde ülkenin doğu kıyısına ulaşabileceğini söyleyen arı uzmanı ve arıcılık yapan Anthony Planakis, “Yeşilin bol olduğu New York’un dışına ulaşabilirler. Bir koloni haline gelmeleri için birkaç arı yeter” ifadesini kullandı.

Asya tipi katil arı, arı ailesinin en büyük üyesi olarak biliniyor. ABD Tarım Bakanlığı’nın resmi verisindeki görsel “katil arı” lakaplı arı tam ortada görülüyor.

Manhattanlı arıcı Andrew Cote, “Arıların normalde buraya ulaşması yıllar alabilir fakat birinin kamyonunun arkasına yuva yaparlarsa gelmeleri 4 günü bile bulabilir. Her ne olursa olsun bu arılar ABD’de kalıcı olacak gibi görünüyor” ifadesini kullandı.

CNN International’a konuşan Washington State Üniversitesi’nden uzmanlar, “Boyu 5 santimetreye ulaşan bu arıların iğneleri peş peşe sokulursa insanları öldürebilir. Bu sebeple bu dev arıların lakabı ‘katil arı’ olarak da bilinir” dedi. CNN’in haberinde bu arıların ilk kez ABD’de tespit edildiği belirtildi.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

bm-acikladi:-sorumlusu-hafter!-–-haber7

BM açıkladı: Sorumlusu Hafter! – Haber7

corona-virusunde-son-durum:-turkiye,-italya-ve-ispanya’da-haberler-iyi-–-sozcu

Corona virüsünde son durum: Türkiye, İtalya ve İspanya’da haberler iyi – Sözcü