in

Sokağa çıkma kısıtlamasında karavanda yaşam – Hürriyet

sokaga-cikma-kisitlamasinda-karavanda-yasam-–-hurriyet

DHA

Haber Giriş: 02 Mayıs 2020 – 09:42,

Antalya’da karavancılar, koronavirüs salgını nedeniyle 31 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında günlerini karavanlarında izole olarak geçiriyor. Dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline yakın bir konumda toplanan karavancılardan kimi kedisiyle oyun oynuyor, kimi de ud çalarak komşularına müzikle moral veriyor.

1

Abone Olgoogle-news

Kentin dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde yaz- kış karavancıların yaşadığı bölgede karavancılar, koronavirüs salgını nedeniyle komşularından uzak izole günler geçiriyor. Sosyal mesafe kuralına uyarak araçlarını park eden karavancılar, birbirlerine uzaktan selam verip sokağa çıkma kısıtlamasında güneş ve doğa ile başbaşa zaman geçiriyor.

2

Abone Olgoogle-news

30’un üzerinde karavanın park halinde olduğu alanda sosyal mesafe kurallarına uyuluyor. Araçlarını 1- 2’şer metre arayla park eden karavancılar, gün içinde de birbirleriyle yakın temasta bulunmuyor. Kimisi karavanının önünde kitap okurken, kimisi de kedisiyle zaman geçiriyor.

3UD VE ŞARKILARIYLA MORAL VERİYOR

Abone Olgoogle-news

UD VE ŞARKILARIYLA MORAL VERİYOR

Balıkesir’de evi bulunan Naci Çelik, karavanıyla Antalya’ya geldiğini söyledi. Koronavirüs kısıtlamaları öncesi geziye çıktığını anlatan Çelik, ud ile komşularına müzik çalarak moral veriyor.

4

Abone Olgoogle-news

Sokağa çıkma kısıtlaması ve covid-19 pandemisinin herkes gibi kendisini de psikolojik olarak etkilediğini söyleyen Çelik, “Burada koronavirüsle birlikte gelen kısıtlamalara her vatandaş gibi uyarak kendi halimizde bu kötü günleri en az hasarla atlatma çabası içindeyiz. Karavan yaşamı daha özgür bir yaşam. Herhangi bir yere bağlı olmadan gezip görme şansı yakalayıp, ömrümüzün son çeyreğinden keyif alma gayreti içindeyiz” dedi.

5ANKARADAN GELDİ KARAVANDA YAŞIYOR

Abone Olgoogle-news

ANKARA’DAN GELDİ KARAVANDA YAŞIYOR

Ankara’da yaşayan Gözde Gürer (37) ise tek kişilik karavanında kedisiyle zaman geçiriyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarının ve pandemi önlemlerinin olduğu günlerde karavanda yaşamanın ayrıcalıklı olduğunu anlatan Gürer, “45 gündür Antalya’dayım. Biz şanslıyız. Çünkü sokağa çıkamıyor olsak bile karavanımızın önünde açık havada kitap okuyup müzik dinleyebiliyoruz” diye konuştu.

6

Abone Olgoogle-news

13

Abone Olgoogle-news

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

sakin-kent-simdi-daha-da-sakin-–-hurriyet

Sakin kent şimdi daha da sakin – Hürriyet

sehirler-arasi-seyahat-izin-yasagi-sona-erdi-mi?-ozel-aracla-sehirler-arasi-seyahat-edilebilir-mi-seyahat-izin-belgesi-gerekli-mi?-–-milliyet

Şehirler arası seyahat izin yasağı sona erdi mi? Özel araçla şehirler arası seyahat edilebilir mi seyahat izin belgesi gerekli mi? – Milliyet