in

Seyahat yasağının kaldırıldığı Antalya ve Erzurum’a giriş ve çıkışlar başladı – BirGün Gazetesi

seyahat-yasaginin-kaldirildigi-antalya-ve-erzurum’a-giris-ve-cikislar-basladi-–-birgun-gazetesi

Seyahat yasaklarının kaldırıldığı 7 ilden Antalya ve Erzurum’da şehirlere giriş ve çıkışların başladığı görüldü. Polis ve jandarma ekipleri giriş ve çıkışlar sırasında denetimlerini sürdürdü

Seyahat yasağının kaldırıldığı Antalya ve Erzurum'a giriş ve çıkışlar başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 31 ilde uygulanan şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırmasını, ilk etapta, bu geceden itibaren Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla için kaldırıldı. İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği genelgeye göre, kısıtlama 24.00’da sona erdi. 24 ilde ise kısıtlamanın devam edeceği bildirildi.

Yasak kararının kaldırılmasının ardından Antalya ve Erzurum’da giriş ve çıkışların başladığı görüldü.

ANTALYA

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışlarda kısıtlama yapılan turizm kenti Antalya’da bu sınırlandırma 7 ille birlikte gece yarısı itibariyle sona erdi. Kısıtlamanın kaldırılmasının ardından kente gelenlerin ateşleri ölçüldü, seyahat izin belgeleri soruldu.

Turizm kenti Antalya’ya kuzey girişi olan Döşemealtı ilçesindeki uygulama noktasında polis ve jandarma ekipleri sağanak yağışla birlikte denetimlerini sürdürdü. Ekipler gelen her aracı tek tek durdurup, sürücü ve yolcuların ateşini ölçtü, seyahat izin belgelerini sordu.

Antalya’dan diğer illere çıkış olmazken il merkezine girişler oldu. Ekipler, kısıtlamanın kaldırıldığı illerden yolculuk yapan kişilerin seyahat izin belgelerinin zorunlu olduğuna dikkat çekti. Jandarma ve polis kamyon ve tır şoförlerinin de de ticari işlem belgelerini kontrol etti.

seyahat-yasaginin-kaldirilmasinin-ardindan-antalya-ve-erzurum-a-giris-cikislar-basladi-726830-1.

ERZURUM

Koronavirüs tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışlarda kısıtlama yapılan Erzurum’da da sınırlandırma diğer 7 ille birlikte gece yarısı itibariyle sona erdi.

Kısıtlamanın kalktığı 7 İlden birisi olan Erzurum’da saatlerin 24.00’ı bulduğunda ise kontrol noktalarından araç giriş ve çıkışlarına izin verildi.

Aşkale Polis Kontrol Noktası ve Kars Kapı Polis Kontrol Noktasından kente giriş ve çıkış yapan sürücülerin ateşleri ölçülüyor. Araçlara kent üzerinden geçişler sırasında seyahat izin belgesi soruluyor.

İHA

Bir Çağrımız Var

Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.

Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.

Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.

Şimdiden sonsuz teşekkürler…

BirGün bizim; hepimizin.

Tıklayınız

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

seyahat-kisitlamasinin-kaldirilmasinin-ardindan-antalya’ya-girisler-yagmur-altinda-basladi-–-timeturk

Seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından Antalya’ya girişler yağmur altında başladı – Timeturk

seyahat-kisitlamasinin-sona-erdigi-malatya’da-sehre-giris-cikislar-basladi-–-haberturk

Seyahat kısıtlamasının sona erdiği Malatya’da şehre giriş-çıkışlar başladı – Haberturk