in

Seyahat yasağı kalkan Antalya ve Bodrum’da yoğunluk – Sputnik Türkiye

seyahat-yasagi-kalkan-antalya-ve-bodrum’da-yogunluk-–-sputnik-turkiye

Türkiye

URL’yi kısaltın


0
328

7 ilde şehirlerarası giriş çıkış sınırlandırmasının kaldırılmasının ardından Antalya kent merkezi giriş ve çıkışlarında büyük yoğunluk oluştu. Ayrıca, Bodrum’daki araç sayısında da artış görüldü.

Dün açıklanan normalleşme takvimi kapsamında seyahat yasağı kalkan 7 şehir arasında bulunan Antalya’da bugün yoğunluk yaşanıyor. 

Kısıtlamanın sürdüğü 24 ilden birinden gelen ve seyahat izin belgeleri olmayanların ikametgahı Antalya’da değilse kente girmelerine izin verilmiyor.

Kontrol noktalarında araçlar kontrol ediliyor ve araçtakilerin ateşleri ölçülüyor. 

Otobüs terminalinde hareketlilik 

Antalya’nın şehirler arası otobüs terminalinde de hareketlilik başladı. Yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar, terminalin güvenlik noktalarından geçip bilet gişelerine gelerek, izin verilen illere seyahat için bilet aldı.

Otobüs terminali girişinde oluşturulan polis kontrol noktasında yine tüm vatandaşlar sağlık ve güvenlik kontrolünden geçirilerek içeri alındı. Terminalde sosyal mesafe kuralının da uygulandığı görüldü.

Seyahat kısıtlamasının 15 gün uzatıldığı 24 ilden birine seyahat etmek isteyen vatandaşlar ise yine terminal içinde yer alan izin komisyonuna başvurup gerekli belgeleri sunarak izin alabildi. 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise sosyal medya hesabından kısıtlamanın kalkması ile ilgili açıklama yaptı. Kısıtlamanın sürdüğü 24 ilden S Belgesi olmadan gelenler hakkında idari işlem yapılacağını söyleyen Karaloğlu, “Sevgili Antalyalılar; Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Seyahat kısıtlaması olan 30 büyükşehrimizin 7’sinde, bu gece 24.00’ten itibaren kısıtlamalar kaldırıldı. Korona mücadelemizdeki pozitif durum dolayısıyla, bu yedi şehir arasında Antalya’mız da var. Bugün 24.00’den itibaren şehrimize seyahat kısıtı devam eden 24 vilayetten S Belgesi olmadan gelenler, kontrol noktalarımızda tespit edilirse, haklarında idari işlem yapılacak ve şehre sokulmadan geri gönderileceklerdir” dedi.

Bodrum’da da yoğunluk yaşandı 

Muğla’nın turizm cenneti ilçesi Bodrum’a gelen araç sayısında da artış görüldü. Torba uygulama noktasında trafik kontrolü yapan polis ve jandarma ekipleri, araçları durdurarak Bodrum’a giriş yapanların teker teker ateşlerini ölçtü, ilçede ikametgah edecekleri adres bilgilerini aldı.

Az sayıda tatilcinin de yasak kalkar kalkmaz Bodrum’a gelmeye başladığı öğrenildi.

Öte yandan, Marmaris ve Datça’ya ilk giriş noktası olan Çetibeli kontrol noktasında da hareketlilik yaşanıyor. 

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

son-dakika-haberleri!-abd’de-koronavirus-olumlerinde-artis!-–-haberturk

Son dakika haberleri! ABD’de koronavirüs ölümlerinde artış! – Habertürk

galeric-subasar-ormani’nda-‘su-papatyasi’-guzelligi-–-hurriyet

Galeriç Subasar Ormanı’nda ‘su papatyası’ güzelliği – Hürriyet