in

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? E-Devletten Seyahat İzin Belgesi Alma! Örnek Seyahat İzin Belgesi – Kamuajans

seyahat-izin-belgesi-nasil-alinir?-e-devletten-seyahat-izin-belgesi-alma!-ornek-seyahat-izin-belgesi-–-kamuajans

Seyahat izin belgesi – Koronavirüs salgınının yayılmasının engellenmesi kapsamında her geçen gün tedbirler sıkılaşıyor. Son olarak şehirler arası seyahatler izne bağlandı. Şehir dışına çıkmak isteyen her vatandaş artık bunu gerçekleştiremeyecek. Konu ile ilgili detayları ve yetkililerin açıklamalarını haberimizde bulabilirsiniz.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasının ardından, yaş sınırı olmaksızın şehir dışına her çıkacak her vatandaş şehirler arası seyahat izin belgesi almak zorundadır. 

Büyükşehirde yaşayan şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşlar, ikamet ettikleri ilçedeki kaymakamlığa giderek seyahat izin belgesinin çıktısını alıp doldurmaları, daha sonra bağlı olunan mahalledeki en yakın karakola giderek izin belgesini onaylatmaları gereklidir. Büyükşehir’de yaşamayan vatandaşlar, valiliğe giderek seyahat izin belgesinin çıktısını alıp doldurmaları, daha sonra bağlı oldukları mahalledeki en yakın karakola giderek izin belgesini onaylatmaları gereklidir.E-Devlet’ten izin belgesi nasıl alınır? 1. E-Devlet’e girin. 


2. Başvurunuzu yapın ve gerekli gerekçenizi belirtin.


3. Seyahat İzin Kurulu’na iletilecek ve Kurul tarafından değerlendirilmeye alınacak. 


4. Seyahat İzin Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonrasında başvuru sahiplerine “Başvurunuz kabul edilmiştir” veya “Başvurunuz ret edilmiştir” şeklinde kısa mesaj ile bilgi verilecek. Bu yüzden E-Devlet’teki telefon numaranızın güncel olduğundan emin olun. 


5. Başvurusu kabul edilen kişiler; otogar ve havalanlarında oluşturulan Başvuru Masalarından T.C. kimlik numarasını ve belgesini göstererek seyahat edebilecek.

E-DEVLET YOL İZİN BELGESİ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri” kapsamında “Uçak/ Otobüs” seferleri ile ilgili yeni bir genelge daha gönderdi. Buna göre, havayolu ile düzenlenecek uçuşlarda da yolcular “Seyahat İzin Belgesi” olmadan seyahat edemeyecek.
Şehir dışına otobüs ile çıkmak için izin belgesi doldurarak en yakın kaymakamlık yada valiliğe giderek seyahat izin belgesini emniyet birimine havale ettikten sonra karakola giderek alabileceksiniz.İkametgahınız eğer başka bir ilde ise ve otobüs ile yolculuk yapmak istiyorsanız öncelikle nüfus müdürlüğünden ikametgah belgesi ya da e devlet üzerinden online sistemden ikametgah belgesinin çıktısını alarak seyahat izni alabilirsiniz. Eğer yanınızda/aracınızda 65 yaş ve üzeri bir kişi var ise mutlaka o kişiye ait 65 yaş üstü seyahat belgesi gereklidir. ÖZEL ARAÇLA ŞEHİR DIŞINA ÇIKMAK YASAK MI?
Şehirler arası yolculuklarda özel araç kullanan kişiler diğer tüm araçlarda olduğu gibi şehre giriş ve çıkışlarında denetime tabi tutulacak. Zonguldak da dahil olmak üzere 30 büyükşehirde ise şehirlere giriş ve çıkışlar 4 Nisan saat 00:00 itibariyle yasaklandı.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

sarigazel-tabiat-parki,-sariya-burundu-–-hurriyet

Sarıgazel Tabiat Parkı, sarıya büründü – Hürriyet

istanbul’un-en-buyuk-otogarinda-‘sahte-seyahat-belgesi’-pazarligi-–-bolge-gundem-haber

İstanbul’un en büyük otogarında ‘sahte seyahat belgesi’ pazarlığı – Bölge Gündem Haber