in

Seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır, kimlere veriliyor? E Devlet ile Seyahat izin belgesi… – Sabah

seyahat-izin-belgesi-basvurusu-nasil-yapilir,-kimlere-veriliyor?-e-devlet-ile-seyahat-izin-belgesi…-–-sabah

Corona virüs salgını ülkemizde etkilerini göstermeye devam ederken, son günlerin en çok araştırılan konuları arasında seyahat izin belgesi nasıl alınır? sorusu yer alıyor. Bilindiği üzere corona virüs tedbirleri kapsamında 24 ilimizde şehir dışına çıkma yasağı 15 gün süreyle uzatıldı. Bu noktada şehirler arası seyahat yapmak isteyen vatandaşlar, İçişleri Bakanlığı tarafından adına ‘yol izni’ de denilen seyahat izin belgesi almak gerekiyor. Peki, seyahat izin belgesi başvuruları nasıl yapılır, kimlere veriliyor? Bakanlık, seyahat izin belgesi için gerekli olan şartları açıklarken başvuru işlemlerinin yapılacağı yerleri de duyurdu. Şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşlar da E Devlet ile seyahat izin belgesi almak için başvurusunu bir an önce yapmak istiyor. Peki, 2020 seyahat izin belgesi nasıl alınır, şartları neler ve kimlere veriliyor? Seyahat izin belgesi başvurusu nereden yapılır ve kaç günde çıkıyor? İşte, seyahat izin belgesi başvurusu E Devlet sorgulama ekranı!

Corona virüs salgını tüm dünya üzerinde etkilerini yoğun bir şekilde göstermeye devam ederken, ülkeler virüsün yayılmasını önlemek için tedbirler almaya devam ediyor. Bu noktada ülkemizde de 24 ilimizde şehir dışına çıkma yasağı 15 gün süreyle uzatıldı. Hal böyle olunca, şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşlar İçişleri Bakanlığı’ndan seyahat izin belgesi almaları gerekiyor. İçişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada seyahat izin belgesi almak için gerekli şartları da kamuoyu ile paylaşmıştı. Bu gelişme üzerine, şehirler arası seyahat için yol izni belgesi almak isteyen yurttaşlar da ‘2020 Seyahat izin belgesi nasıl alınır, şartları neler ve ne zaman çıkar çıkar?’ sorularına yanıt aramaya başladı.

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?

Bakanlığın valiliklere gönderdiği genelgede, Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van illeri ile Zonguldak olmak üzere toplam 24 il sınırında kara, hava ve deniz yolu ile yapılacak tüm giriş ve çıkışlar 15 günlük süreyle 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 24.00’dan 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00’a kadar geçici olarak durduruldu.

SEYAHAT YOL İZİN BELGESİ NASIL ALINIR, ŞARTLARI NELER VE KİMLERE VERİLİYOR? E DEVLET SORGULAMA EKRANI

Peki, 2020 seyahat yol izin belgesi nasıl alınır, şartları neler, kaç günde çıkar ve kimlere veriliyor? Haberimizin detaylarından, şehir dışı yol izin belgesi E Devlet sorgulama ekranı ile seyahat izin belgesi almak için gerekli olan adımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşte, 2020 seyahat izin belgesi E Devlet sorgulama ekranı;

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

sehirlerarasi-seyahat-yasagi-kalkan-iller-aciklandi!-bu-gece-itibariyle-yolculuk-yapilabilecek-–-kamu-bulteni

Şehirlerarası Seyahat Yasağı Kalkan İller Açıklandı! Bu Gece İtibariyle Yolculuk Yapılabilecek – Kamu Bülteni

cok-onemli-destek-detayi:-onlar-da-1.177-lira-destek-alabilir-–-cnn-turk

Çok önemli destek detayı: Onlar da 1.177 lira destek alabilir – CNN Türk