in

Şehirler arası yasak ne zaman bitecek ? Seyahat yasağı için yapılan açıklama – Mebpersonel.Com

sehirler-arasi-yasak-ne-zaman-bitecek-?-seyahat-yasagi-icin-yapilan-aciklama-–-mebpersonel.com

Koranavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz aydan beri şehirlerarası seyahatler için yasaklar getirildi. Peki, bu yasaklar ne zaman sona erecek herkesin merak ettiği bu konuda hakkında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

İller arası seyahat yasakları için en net açıklamayı Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı. Bakan Ersoy konu hakkında vermiş olduğu demeçte şehirler arası seyahatlerin Turizm sezonun açılması ile birlikte koordineli bir şekilde esnetilerek yasakların kaldırılacağını bu konuda Mayıs ayının ortası ve duruma göre en geç Bayram sonrası yasakların kaldıracağını ve koranavirüs olmayan ülkelerde uçuşların başlatılacağını belirtti.

Dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN’IN yapmış olduğu açıklamada Bayram sonrasına kadar tedbirlerin uygulanacağı açıkladı. Hafta sonları sokağa çıkma yasaklarının devam edeceği açıklamasını göz önüne alırsak,24 Mayıs Bayram tatilinden sonra tatil günlerini de göz önüne alırsak Haziran ayı başlangıcı ile birlikte şehirlerarası seyahat yasağının biteceği düşünülmektedir.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

rusya’dan-yurt-disi-seyahatleri-icin-yeni-aciklama-–-turizm-gunlugu

Rusya’dan yurt dışı seyahatleri için yeni açıklama – Turizm Gunlugu

evde-seyahat-donemi-basladi-–-aksam

Evde seyahat dönemi başladı – Aksam