in

Şehirler Arası Seyahat Yasağı Ne Zaman Bitecek? Yasak Yeniden Uzatılacak Mı? – EMLAK 365

sehirler-arasi-seyahat-yasagi-ne-zaman-bitecek?-yasak-yeniden-uzatilacak-mi?-–-emlak-365

02 Mayıs 2020 Cumartesi 19:34

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken, salgının kontrol altına alınması için birtakım önlemler alınmıştı. Bu önlemler kapsamında şehirler arası ulaşım yasağı getirildi. Yeniden uzatılan yasağın normalleşme adımları ile birlikte ne zaman kaldırılacağı merak konusu oldu. Yayımlanan genelge ile birlikte 30 büyükşehir ve Zonguldak ili için geçerli olan seyahat yasağı için acil durumlar karşısında izin belgesi alınması gerekiyor.

Yayınlanan son genelge ile birlikte 31 il için 18 Nisan 2020 Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere toplu ulaşım, özel araç ve yaya giriş ve çıkışlarına kapatıldığı belirlendi.

Yasak Yarın Kalkıyor Mu?

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan karar sonrasında 15 gün boyunca uzatılan yasağın 3 Mayıs 2020 tarihinde son bulması bekleniyor. Henüz konu hakkında yeni bir açıklama yapılmamışken pek çok vatandaş yapılacak yeni açıklamaya kilitlendi. Bu süreçte bugün içerisinde bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Yasağın değerlendirmelerin ardından yeniden gözden geçirilmesi bekleniyor. Salgının durumu göz önünde bulundurularak bazı iller için izin kararının çıkabileceği düşünülüyor. Son günlerde tersine karantina sistemi gündeme gelmeye başladı. Ancak izin verilebilecek illerin sadece kendi verilerine eş değer olan illerle iletişime geçebilecekleri gündeme gelmeye başladı. Ya da sadece il sınırları içerisinde kısıtlamaların kaldırılabileceği ifade ediliyor.

Uzun bir süreden beri yeni vaka görülmeyen Gümüşhane, Bartın, Burdur, Tunceli gibi illerin bu kapsama dahil olabileceği ifade ediliyor. Uzmanlar ise bayram döneminde insanların rehavete kapılmaları ve böylece vaka sayılarının artması halinde şimdikinden daha sıkı önlemlerin alınabileceğinin altını çiziyorlar.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

buyuksehirlere-seyahat-yasagi-ne-zaman-bitecek?-sehirlerarasi-yollar-ne-zaman-acilir?-–-hurriyet

Büyükşehirlere seyahat yasağı ne zaman bitecek? Şehirlerarası yollar ne zaman açılır? – Hürriyet

merkez-bankasi-baskani-murat-uysal:-ikinci-yarida-hizli-toparlaniriz-–-sabah

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal: İkinci yarıda hızlı toparlanırız – Sabah