in

Rusya’dan İtalya’ya mektup: “Ambargoları kaldırın” – Sabah

rusya’dan-italya’ya-mektup:-“ambargolari-kaldirin”-–-sabah

Geçtiğimiz haftalarda Rusya, korona virüs salgını ile mücadele eden İtalya’ya yardım göndermesinin ardından Rusya Devlet Duması Temsilcisi Leonid Slutskiy tarafından 27 Nisan tarihinde İtalya Dışişleri Senatörü Vito Petrocelli’ye mektup gönderildi. Rusya’nın mektubunda, korona virüs ile mücadelede kendilerine yardım ettiklerini hatırlatarak, İtalya’nın uyguladığıı ambargoyu kaldırmaları isteniyor.

Slutskiy, mektupta Rusya’nın korona virüs ile mücadele eden İtalya’ya yaptığı yardımlar karşılığında, İtalya’nın ve diğer Avrupa ülkelerinin çeşitli alanlarda uyguladığı ambargoyu kaldırmalarını istedi.

Mektubun devamında, “Kendilerini demokratik olarak sayan batılı ülkeler farklı alanlarda ambargo koydular ve korona virüslü mücadele döneminde bile bunu kaldırmak istemiyorlar. Tüm politikacılara bu tarz politik ambargoları kaldırmaları için sesleniyorum” ifadeleri kullanıldı.


Slutskiy, bu mektubun korona virüs ile mücadele döneminde bile Rusya’ya uygulanan ambargoyu kaldırma teklifini reddeden Birleşmiş Milletleri protesto etmek amacı ile yazıldığını açıkladı.


Rusya, korona virüsle mücadele eden İtalya’ya destek amacı ile 9 askeri nakliye uçağıyla sağlık malzemesi yardımında bulunmuştu.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

afganistan’daki-koalisyon-gucu,-taliban-saldirilarini-artik-kamuoyu-ile-paylasmayacak-–-haberler-–-haberturk

Afganistan’daki koalisyon gücü, Taliban saldırılarını artık kamuoyu ile paylaşmayacak – Haberler – Habertürk

coronadan-olen-‘cocuk’-9-degil-109-yasindaymis!-–-sozcu

Coronadan ölen ‘çocuk’ 9 değil 109 yaşındaymış! – Sözcü