in

Ödeme sistemlerine yüksek teknoloji – Milliyet

odeme-sistemlerine-yuksek-teknoloji-–-milliyet

Ödeme sistemlerine yüksek teknoloji

Merkez Bankası’nın BKM’ye hakim ortak olma sürecine ilişkin AA’nın sorularını yanıtlayan Şener, şunları söyledi:

“BKM, kesinlikle kar amacı güden bir kuruluş olmayacaktır. Burada alınan karar, ödeme sistemleri ve finansal teknolojilere uyumu güçlendirmek ve dönüşümünü yönlendirmek amacıyla alınmıştır.”

Şener, Merkez Bankası’nın hissedar olmasından sonra BKM’nin faaliyetlerinde meydana gelecek değişiklikleri de şöyle anlattı:

“Merkez Bankası olarak ödeme sistemlerinde dünya çapında örnek model olabilecek, teknolojisini günün gereklerine uygun şekilde sürekli geliştiren ve rekabetçi bir ödemeler ekosisteminin oluşmasına katkı sağlamak istiyoruz. Öngörülen yeni yapıda BKM, kartlı ödemeler alanındaki faaliyetlerinin yanında, yenilikçi ödeme yöntemlerine yönelik uygulama alanlarını araştıracak, 7/24 çalışacak anlık perakende ödemeler platformunun geliştirilmesine katkı sunacak, QR kod ve açık bankacılık gibi ödemeler alanının ihtiyacı olan standartların oluşturulmasında aktif rol alacaktır. BKM’nin uzun vadede yurt dışına açılması ve ağını genişleterek ülkemizin ödemeler alanında önce bölgesel, daha sonra küresel bir referans noktası haline gelmesi için üstleneceği role ilişkin yol haritamızı da yakında kamuoyu ile paylaşacağız.”

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

sokaga-cikma-kisitlamasi-sonrasi-oyunlara-ilgi-artti-–-hurriyet

Sokağa çıkma kısıtlaması sonrası oyunlara ilgi arttı – Hürriyet

koronaviruse-karsi-ultra-luks-onlemler-–-sabah

Koronavırüse karşı ultra lüks önlemler – Sabah