in

Muş Ovası’nı kırmızıya bürüyen laleler kartpostallık görüntüler oluşturuyor – Hürriyet

mus-ovasi’ni-kirmiziya-buruyen-laleler-kartpostallik-goruntuler-olusturuyor-–-hurriyet

Muş’un çeşitli bölgelerinde yoğun bir şekilde açan laleler karlı dağlarla birlikte seyri doyumsuz görüntüler ortaya çıkarırken, çevre il ve ilçelerden gelen fotoğraf tutkunları da eşsiz manzaraları fotoğraf makineleri ve havadan drone ile görüntüleyip arşivlerine katıyor. Fotoğrafçıların yanı sıra vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gören lale tarlaları, sezon boyunca binlerce insanı ağırlıyor. Özellikle çocuklu ailelerin uğrak yerleri haline gelen lale tarlaları, sundukları güzel görüntüler ve eşsiz manzaralarla huzur veriyor.

Muş Ovası’nı kırmızıya bürüyen laleler kartpostallık görüntüler oluşturuyor

“Laleler renk cümbüşü oluşturmuş”Bitlis’ten arkadaşlarıyla Muş’a lale fotoğrafları çekmeye gelen Fatih Bilgiç isimli fotoğraf tutkunu, gördükleri manzaralara hayran kaldıklarını söyledi. Yıllardır Muş lalesini fotoğraflamak için fırsat kolladığını ifade eden Bilgiç, “Bugün fotoğraf sever arkadaşlarla birlikte Muş’a geldik. Muş’un lalelerini fotoğraflamak ve doğaya kattığı güzellikleri paylaşmak adına geldik. Her taraf kıpkırmızı güzel Muş’un laleleri ile dolmuş vaziyette. Buraya herkesin gelip bu güzellikleri görmesi gerekir. Çünkü doğasıyla renkleriyle renk cümbüşü oluşturmuş bir şekilde herkesin buraya gelmesini kesinlikle tavsiye ederim” dedi.

Muş Ovası’nı kırmızıya bürüyen laleler kartpostallık görüntüler oluşturuyor

“Muş lalesi fotoğrafçıların ilgi odağı halinde”Muş’ta doğa fotoğrafçılığı yapan Halil İbrahim Alagöz ise bahar mevsiminin gelmesiyle eşsiz görüntüler sunan Muş lalelerinin açtığını söyledi. Laleleri fotoğraflamak için çevre il ve ilçelerden fotoğraf tutkunlarının geldiğini ve kendilerine eşlik ettiğini belirten Alagöz, “Bugünde Bitlis’ten fotoğrafçı arkadaşlar geldi. Onlarla birlikte bu güzellikleri fotoğrafladık. Bu mevsimde lalelerin açtığı zamanda Muş çok güzel oluyor. Bizlerde cep telefonlarıyla fotoğraf makineleriyle ve drone ile laleleri görüntüledik ve güzel görüntüler kaydettik” diye konuştu.

Muş Ovası’nı kırmızıya bürüyen laleler kartpostallık görüntüler oluşturuyor


Muş Ovası’nı kırmızıya bürüyen laleler kartpostallık görüntüler oluşturuyor

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

turizmde-yeni-cozum-“yazlik”-olabilir-–-haber7

Turizmde yeni çözüm “yazlık” olabilir – Haber7

turkiye’nin-venedik’i!-evlerin-altindan-su-akan-–-hurriyet

Türkiye’nin Venedik’i! Evlerin altından su akan – Hürriyet