in

Microsoft ve Huawei Antalya’da hakim karşısında – Sözcü

microsoft-ve-huawei-antalya’da-hakim-karsisinda-–-sozcu

Corona virüsü yayılmasında 5G teknolojisinin etkili olduğu iddiaları üzerine, Antalya’da yaşayan Muammer Karabulut’un bu teknoloji üzerine çalışan iki dev şirkete açtığı dava 1 Haziran’da görülecek.

Antalya’da yaşayan şikayetçi Muammer Karabulut, corona virüsü yayılmasında etkili olduğu öne sürülen 5G teknolojisine savaş açtı.

Antalya Ticaret Mahkemesi’ne dava açan şikayetçi Karabulut, insan sağlığına zarar verdiği öne sürülen 5G teknolojisinin anlatıldığı reklamların yayınlarının durdurulmasını ve dava sonuçlanıncaya kadar 5G ile çalışan tüm araç ve gereçlerin satışının engellenmesini istemişti.

Antalya Ticaret Mahkemesi dava için gün verdi. Davalı ABD’li Microsoft ve Çin firması olan Huawei şirketleri 1 Haziran’da hakim karşısına çıkacak.

“SAĞLIĞA ZARARLI OLMADIĞI KANITLANSIN”

Şikayetçi Muammer Karabulut, “Teknolojiye karşı değilim. Ama teknoloji de insan sağlığına tehdit etmemelidir. Artık tüm kullandığımız araç ve gereçlerin kullanım kılavuzlarında, özellikle insan sağlını ilişkin açıklamalara yer veriliyor. Microsft’un destek verdiği ürünler ile Huawei’nin 5G ile çalışan tüm araç ve gereçleri ile 5G antenleri de dahil, insan sağlığı açısından yan etkileri olmadığını kanıtlasınlar, Dünya Sağlık Örgütü haricinde, kendilerine bağımlı olmayan bir heyetin imzası ile yayınlasınlar” dedi.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

kisisel-verileri-islemek-icin-dikkat-edilmesi-gereken-kurallar-–-hurriyet

Kişisel verileri işlemek için dikkat edilmesi gereken kurallar – Hürriyet

kuzey-kore-devlet-medyasinda-yeni-iddia:-kim-halk-onune-cikti!-–-haberturk

Kuzey Kore devlet medyasında yeni iddia: Kim halk önüne çıktı! – Habertürk