in

Mansur Yavaş’ın kampanyasına Gaziantep Valiliği de katıldı – Gerçek Gündem

mansur-yavas’in-kampanyasina-gaziantep-valiligi-de-katildi-–-gercek-gundem

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın “İyilik salgından daha bulaşıcıdır” sloganı ile başlattığı kampanya hızla büyürken, kampanya Türkiye geneline yayılmaya başladı.

2 Mayıs 2020 22:03
/
Güncel

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın “İyilik salgından daha bulaşıcıdır” sloganı ile başlattığı kampanya hızla büyürken, kampanya Türkiye geneline yayılmaya başladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “İyilik hastalıktan daha bulaşıcıdır” sloganı ile başlattığı veresiye defteri kapatma kampanyasına Türkiye’nin dört bir yanındaki hayırseverlerin ardından devlet kurumları da katılmaya başladı.

Son olarak koronavirüs salgını sonrasında İçişleri Bakanlığı tarafından kurulan Valilik Vefa Sosyal Destek Grubu da vatandaşların esnafa olan borçlarını kapatmaya başladı.

Gaziantep Valisi Davut Gül sosyal medya sitesi Twitter’daki resmi hesabından yaptığı paylaşımda, “İçişleri Bakanlığımızın kurdurduğu Valilik Vefa Sosyal Destek Grubu organize etti; Hayırseverlerimiz, vatandaşlarımıza ait borçların tamamını ödeyerek 200 bakkalda zimem defterini satın aldı. Gaziantep’e bu onuru yaşatan herkese çok teşekkür ederim???? Kalbe Dokun Gönül Kazan” dedi.

İşte o paylaşım:

MANSUR YAVAŞ: “İYİLİK HASTALIKTAN DAHA BULAŞICIDIR”

Cumhurbaşkanlığı tarafından 30 Mart’ta başlatılan “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasıyla aynı gün her iki belediye de salgın dolayısıyla zor durumda olan vatandaşlara yardım için kampanya başlatmıştı. Erdoğan belediyelerin kampanyalarını “Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur” sözleriyle hedef almış hemen ardından 31 Mart’ta İçişleri Bakanlığı bir genelge yayınlayarak belediyelerin valiliklerden izin almadan yardım kampanyası düzenleyemeyeceğini iddia etmiş, belediyelerin banka hesapları da bloke edilmişti.

Banka hesabı bloke edilen Ankara Büyükşehir Belediyesi de AK Parti iktidarının bu hamlesi karşısında  “İyilik hastalıktan daha bulaşıcıdır” sloganı ile yeni bir kampanya başlatmıştı.

Hiçbir yurttaşı mağdur etmeyeceğini belirten Başkan Yavaş, maddi durumu uygun olanların bakkallardaki veresiye defterlerini satın alarak borçları sildirmesini tavsiye etti. Yavaş çağırısında “Hemen mahallenizdeki ya da komşu mahallenizdeki bakkala, kasaba, manava gidin. Veresiye defterindeki bir ihtiyaç sahibinin borcunu ödeyin, hesabını kapatın” ifadelerini kullanmıştı.

Yavaş’ın bu çağrısıyla birlikte önce Başkentte, çağrıya kulak veren çok sayıda yardımsever, binlerce yurttaşın borcunu kapattı.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

turk-sahil-guvenlik-ekipleri-yunan-botunu-kovaladi!-–-sozcu

Türk Sahil Güvenlik ekipleri Yunan botunu kovaladı! – Sözcü

bakandan-karaman’da-karantinadaki-gurbetci-vatandaslara-kitap-surprizi-–-haberturk

Bakandan Karaman’da karantinadaki gurbetçi vatandaşlara kitap sürprizi – Habertürk