in

Koronavirüsün merkezi haline gelen ABD’deki vatandaşlarımızın yardımları takdir topladı – Gunes

koronavirusun-merkezi-haline-gelen-abd’deki-vatandaslarimizin-yardimlari-takdir-topladi-–-gunes

New York’un Long Island bölgesinde faaliyet gösteren New York Türk Amerikan Toplum Merkezinin (NYTAC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını çerçevesinde yaptığı yardımlar takdir gördü.

NYTAC Başkanı Erol Akyürek, salgından zarar gören Türk ve Amerikalılara ayni ve nakdi yardımlarda bulunduklarını belirterek ‘’Bizler Amerika’da yaşayan ve bu ülkenin kucak açtığı göçmen Türkler olarak, ülkenin bu zor döneminde üzerimize düşeni imkanımız elverdiğince yapmaya çalışıyoruz.’’ dedi.

Hafta içinde, Long Island bölgesinde ihtiyaç sahibi Amerikalılara maske, eldiven ve dezenfeksiyon ürünleri bağışladıklarını aktaran Akyürek, salgın nedeni ile gelir kaybına uğrayan 35 Türk aileye de kumanya dağıttıklarını söyledi.

Yardım kampanyalarının bununla sınırlı olmadığını anlatan Akyürek, pazar günü büyük bir yardım organizasyonu yapacaklarını, hafta içi de bölgelerinde bir hastanenin sağlık çalışanlarına yemek ikramında bulunacaklarını ifade etti.

Derneğin bölgenin polis departmanına ulaştırdıkları yardım paketleri de memnuniyetle karşılandı. Polis merkezindeki memurlar, yardım paketlerini getiren gönüllü Türk ekibi ile hatıra fotoğrafı çektirip sosyal medyada paylaştı.

Derneğin yardımları için Babylon Belediyesinin resmi Facebook sayfalarında yayımlanan teşekkür mesajında, “Sıradaki kahramınız New York Türk Amerikan Merkezi adına Erol Akyürek. Maske ve eldiven setlerine ek olarak 30 kutu temel gıda ve dezenfeksiyon ürününün bağışını organize etti. Babylon toplumuna cömert bağışları için Erol’a ve organizasyonuna teşekkür ederiz.’’ ifadelerine yer verildi.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

ozgur-ozel:-”feto’yu-vermeyene-sukran-mektubu-yazdik!”-–-haber3.com

Özgür Özel: ”FETÖ’yü vermeyene şükran mektubu yazdık!” – Haber3.com

pandemi-uzmani-doktorlarin-koronavirus-raporundaki-uc-senaryo-–-gercek-gundem

Pandemi uzmanı doktorların koronavirüs raporundaki üç senaryo – Gerçek Gündem