in

Koronavirüste son dakika: Son 24 saatte korkutan rakam – Haber7

koronaviruste-son-dakika:-son-24-saatte-korkutan-rakam-–-haber7

Son dakika: Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle dünyada toplam vaka sayısı 3 milyon 400 bini, ölü sayısı ise 240 bini geçti.

Avrupa ve özellikle ABD‘de büyük can kayıplarının verilmesine neden olurken Almanya gibi durumu daha stabilize tutmaya çalışan ülkelerde de salgın henüz kontrol altına alınabilmiş değil…

Son 24 saatte dünyadaki koronavirüs gelişmelerini haberimizden takip edebilirsiniz…

ALMANYA’DA 113 KAYIP DAHA

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgını Avrupa’da can almaya devam ederken, Almanya virüsle en iyi mücadele eden ülkeler arasında yer aldı. Ülkede son 24 saatte koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 113 olarak açıklandı.

Küresel tehdit haline gelen koronavirüs salgınında Almanya, 164 bin 77 kişi ile dünyada en çok vakanın görüldüğü 6’ıncı ülke olmasına rağmen, söz konusu vakalardan 129 bininin iyileştiği açıklandı. Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 6 bin 736’ya çıktı.

AFRİKA’DA SON DURUM

Afrika kıtasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası sayısı 40 bini geçti. Afrika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (Africa CDC) verilerine göre, kıtada son 24 saatte yaklaşık 1731 yeni vaka tespit edildi, virüsün bulaştığı kişi sayısı 40 bin 749 oldu. Afrika’da hayatını kaybedenlerin sayısı dünden bu yana 49 kişi artarak, 1689’a ulaştı. Kıta genelinde iyileşenlerin sayısı 13 bin 383’e yükseldi.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

son-dakika-|-turkiye’nin-virus-avcilari-dunya-gundeminde!-–-milliyet

Son dakika | Türkiye’nin virüs avcıları dünya gündeminde! – Milliyet

son-dakika-haberler…-virus-avcilari-dunya-gundeminde…-reuters,-turkiye’nin-mucadelesini-buyutece-aldi!-–-hurriyet

Son dakika haberler… Virüs avcıları dünya gündeminde… Reuters, Türkiye’nin mücadelesini büyütece aldı! – Hürriyet