in

Koronavirüs turizmin trendini değiştirdi – Haber7

koronavirus-turizmin-trendini-degistirdi-–-haber7

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının başladığı Çin’de Sosyal Bilimler Merkezi (CASS) tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 yılında Çinli turistlerin en çok görmek istediği yer Wuhan kenti oldu. Koronavirüs salgının başlangıç yeri olan kent, salgın bitince turist akınına uğrayacak.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının başladığı Çin’de Sosyal Bilimler Merkezi ve Tencent Kültür ve Turizm Endüstri Araştırmaları Merkezi tarafından 28 Nisan’da yapılan ve binlerce kişinin katıldığı araştırma sonucuna göre, Çinliler en çok Wuhan’ı görmek istiyor.

Koronavirüs salgını sonrasında ‘en çok gezilmek istenen yer olan’ Pekin’in yerini alan Wuhan, Çin’in en büyük endüstri merkezlerinden biridir. Salgın dolayısıyla tarihte önemli bir kent haline gelen Wuhan, salgın öncesinde en çok gezilmek istenen kentler arasında bile değildi.

SALGIN TURİZM TRENDİNİ DE DEĞİŞTİRDİ

Çinliler’in, koronavirüs salgın öncesi gezmek istedikleri yer arasında Tayland, Rusya ve Japonya yer alıyordu. Listenin başında ise ABD birinci sırada yer alırken, artık listede bile olmadığı görüldü.  

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

icisleri-bakanligindan-‘seyahat-kisitlamasi’-ile-ilgili-aciklama-–-halk-tv

İçişleri Bakanlığından ‘seyahat kısıtlaması’ ile ilgili açıklama – Halk TV

viruse-ragmen-ihracat-artti-–-haber7.com

Virüse rağmen ihracat arttı – Haber7.com