in

KKTC’de yeni vakasız 17. gün – CNN Türk

kktc’de-yeni-vakasiz-17.-gun-–-cnn-turk

KKTC, koronavirüsle mücadelede başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Ülkede salgının ilk ortaya çıktığı Mart ayından bu yana 108 vaka tespit edildi, 4 kişi de hayatını kaybetti. Hastanede tedavi gören sadece bir hasta kaldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 23 Mart’tan beri gündüzleri kısmi, geceleri ise tam sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Gündüz uygulanan yasak kaldırıldı ancak saat 21’den sonra uygulanan tam sokağa çıkma yasağı 15 Mayıs’a kadar devam edecek. Pazar günleri ise sadece market ve eczaneler açık olacak.

KKTC hükümeti, restoranlar, oteller ve kuaförler gibi yüksek riskli yerler dışındaki tüm işyerlerinin açılmasına izin verirken bir yandan da sıkı kurallar koydu. Sokağa maskesi çıkmak yasaklanırken, mağazalarda deneme kabinleri kapatıldı.

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, işyerlerinin açılmasının, gezme özgürlüğü anlamına gelmediğine dikkat çekti, Kıbrıslılardan ev ziyaretleri ve toplu görüşmelerden uzak durmalarını istedi.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

nijerya’da-buyuk-sevinc:-134-terorist-olduruldu-–-haber7

Nijerya’da büyük sevinç: 134 terörist öldürüldü – Haber7

mersin’e-seyahat-kisitlamasi-kalkiyor,-berberler,-kuaforler,-guzellik-salonlari-ve-avm’lerin-acilis-tarihi-belli-oldu-–-mersin-haber

Mersin’e Seyahat Kısıtlaması Kalkıyor, Berberler, Kuaförler, Güzellik Salonları ve Avm’lerin Açılış Tarihi Belli Oldu – Mersin Haber