in

Kim Jong-un günler sonra ortaya çıktı – CNN Türk

kim-jong-un-gunler-sonra-ortaya-cikti-–-cnn-turk

Öldü mü, yaşıyor mu? Sağlık durumu iyi mi, kötü mü? Tam 20 gün sonra ortaya çıkarak tüm bu tartışmalara noktayı koydu. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un dünyaya “Ben ölmedim” mesajını böyle verdi.

Kuzey Kore lideri, 1 Mayıs dolayısıyla Suncheon kentindeki bir gübre fabrikasının açılışına katıldı. Kore devlet televizyonunun 1 Mayıs’ta çekildiğini açıkladığı görüntülerde, koronavirüs salgınına karşın Kim Jong-un’un yüzünde maske yoktu. Herhangi bir sağlık sorunu yaşadığına dair bir emare de gözlemlenmedi. Zaman zaman kullandığı baston bile yoktu yanında.

Kalabalık kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulundu her zamanki gibi. Alandaki Kuzey Korelilerin yüzünde maske vardı ama sosyal mesafe kuralı gözardı edildi.

Kuzey Kore lideri kurdele keserek fabrikayı açtı. Ardından fabrikayı gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Burada da çevresindeki yetkililer ne maske taktı ne de sosyal mesafe kuralına uydu. Keyfi yerinde görülen Kim Jong-un güldüğü anlar kameralara yansıdı. Sağlığıyla ilgili söylentilere karşın sigara bile içmesi dikkat çekti.

Dünya medyasında haftalardır Kuzey Kore lideri hakkında ciddi bir kalp ameliyatı geçirdiği bu yüzden sağlığının yerinde olmadığı ya da öldüğü yönünde iddialar ortaya atılmıştı. ABD Başkanı Donald Trump’a da Kim Jong-un’un yeni görüntüleri yayınlamadan kısa bir süre önce o iddialar soruldu. Trump, yorum yapmaktan kaçındı. “Şu an yorum yapmasam daha iyi. Uygun bir zamanda söyleyeceğimiz bazı şeyler olacak” dedi.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

dunya,-turkiye’nin-koronavirus-basarisini-konusuyor-–-memurlar

Dünya, Türkiye’nin koronavirüs başarısını konuşuyor – Memurlar

evinizden-mars’a-sanal-seyahat-–-ntv

Evinizden Mars’a sanal seyahat – NTV