in

İçişleri Bakanlığı, Yeni Şafak yazarını yalanladı – Gerçek Gündem

icisleri-bakanligi,-yeni-safak-yazarini-yalanladi-–-gercek-gundem

“Bugün bir köşe yazısında geçen ‘Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz’ cümlesi, Sayın Bakanımıza ait değildir”

2 Mayıs 2020 15:29
/
Siyaset

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet’in bugün yayınlanan, “İçişleri Bakanı Soylu: Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz” başlıklı yazısına İçişleri Bakanlığı’ndan yalanlama geldi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün bir köşe yazısında geçen ‘Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz’ cümlesi, Sayın Bakanımıza ait değildir” denildi.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü, “İçişleri Bakanı Soylu: Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz” başlıklı köşesinde röportaj gerçekleştirdiği Soylu’nun ifadelerini aktarmıştı.

Süleyman Soylu sessizliğini bozdu: 81 ili takip ediyorumSüleyman Soylu sessizliğini bozdu: 81 ili takip ediyorum

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ise Yeni Şafak gazetesinin adını vermeden bir yazılı bir açıklama yaparak söz konusu ifadeleri yalanladı. Açıklamada “Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz” ifadesinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ait olmadığı bildirildi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün bir köşe yazısında geçen ‘Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz’ cümlesi sayın bakanımıza ait değildir. Sayın yazar ile telefonda yapılan sohbette bu ifadenin bazı uzmanların değerlendirmeleri olduğunun altı ısrarla çizilmiş ve bu sohbetin bir demeç olmaması vurgulanmıştır. Pandemi ile mücadelede rehavetten uzak durulmasının sürekli ifade edildiği bu hassas dönemde, böyle bir söylem ve yaklaşım, Bakanımız tarafından asla kabul edilmemektir.”

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

son-dakika-erdogan’dan-aciklama…-“somalili-kardeslerimize-nefes-olacak”-–-haberler-–-haberturk

Son dakika Erdoğan’dan açıklama… “Somalili kardeşlerimize nefes olacak” – Haberler – Habertürk

dunya-genelinde-koronavirusten-olenlerin-sayisi-240-bini-asti-–-dunya-gazetesi

Dünya genelinde koronavirüsten ölenlerin sayısı 240 bini aştı – Dünya Gazetesi