in

Hierapolis Antik Kenti’nde çiçeklerle görsel şölen – Hürriyet

hierapolis-antik-kenti’nde-ciceklerle-gorsel-solen-–-hurriyet

Milattan Önce 2’nci yüzyılda Bergama Kralı 2’nci Eumenes tarafından kurdurtulan Hierapolis Antik Kenti‘nde, 1957 yılından bu yana devam eden kazı çalışmalarına, koronavirüs nedeniyle ara verildi. Salgın nedeniyle 19 Mart’tan bu yana ziyaretçi alınmayan antik kent, sessizliğe büründü.

Hierapolis Antik Kentinde çiçeklerle görsel şölen

Pamukkale‘yi ziyaret için gelen turistleri tarihi dokusuyla kendisine hayran bırakan Hierapolis, bahar mevsimiyle birlikte çiçeklerle bezendi. Frotinus Caddesi ve Agora bölümleri, rengarenk çiçeklerle görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Hierapolis Antik Kentinde çiçeklerle görsel şölen

Özellikle tiyatro bölümünün çevresinde yer alan kırmızı gelincikler, görsel şölen oluşturuyor. Tarihi kalıntılar arasında açan gelinciklerin oluşturduğu görüntü, ilkbaharın güzelliğini yansıtıyor. Antik kentte drone ile çekilen görüntüler, görenleri hayran bıraktı. 

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

aydin’da-seyahat-kisitlamasi-sona-erdi-–-yeni-asir

Aydın’da seyahat kısıtlaması sona erdi – Yeni Asır

seyahat-yasagi-ne-zaman-bitecek,-izin-verilen-7-il-hangileri?-sehirler-arasi-seyahat-yasagi-ne-zaman-kalkacak?-icisleri-bakanligi-genelge-yayimladi-–-milliyet

Seyahat yasağı ne zaman bitecek, izin verilen 7 il hangileri? Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak? İçişleri Bakanlığı genelge yayımladı – Milliyet