in

Fransa için uyarı: Ölü sayısı 200 bin olabilir – Haber7

fransa-icin-uyari:-olu-sayisi-200-bin-olabilir-–-haber7

Korona virüs salgını ile zor günler geçiren Avrupa’da birçok ülke salgın nedeni ile aldığı tedbirleri gevşetmeye başlarken, Fransa’da 11 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı sona eriyor.

Fransız bilim insanları yaptıkları araştırma sonucunda ülkede sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından halkın sosyal mesafe, maske takmak, hijyen kuralları gibi tedbirlere uymaması durumunda salgında ikinci bir dalga yaşanabileceğini açıkladı. Bilim insanları, sokağa çıkma yasağının kaldırılmasından sonra ülkede kritik bir sürecin başlayacağına dikkat çekerek, “Halk tedbirlere uymazsa ölü sayısı 200 bin olabilir” uyarısında bulundu.

Paris Hastaneleri Kamu Desteği ve Columbia Üniversitesi ile birlikte çalışan bir grup epidemi uzmanının yaptığı araştırmada sadece taşıtlarda maske mecburiyeti getirilmesi durumunda 85 bin kişinin, tamamen tedbirsiz kalındığında ise 165 bin kişinin korona virüs nedeni ile hayatını kaybedebileceği öngörüsünde bulunuldu. Bilim insanları, ölü sayısının 200 binlere kadar ulaşabilme ihtimalinin olduğunu dile getirirken, sağlık hizmetlerinin ise bu durumda yetersiz kalacağı konusunda uyardı.

Öte yandan bilim insanları, özellikle yaşlıların ve kronik hastaların evlerinden çıkmamaya devam etmesi çağrısında bulundu.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

dunya-bu-olayi-konusuyor!-tek-tweetle-abd’yi-69-milyon-dolar-dolandirdi-–-yeni-akit-–-yeni-akit-gazetesi

Dünya bu olayı konuşuyor! Tek tweetle ABD’yi 69 milyon dolar dolandırdı – Yeni Akit – Yeni Akit Gazetesi

almanya-yurt-disi-seyahat-yasagini-14-haziran’a-kadar-uzatti-–-sabah

Almanya yurt dışı seyahat yasağını 14 Haziran’a kadar uzattı – Sabah