in

FotoğraflarI yayınlandı: Öldüğü söylenen Kim Jong-un gübre fabrikası açtı – Haber7

fotograflari-yayinlandi:-oldugu-soylenen-kim-jong-un-gubre-fabrikasi-acti-–-haber7

Dünya basının birkaç gündür en önemli gündem maddelerinden biri olan Kim Jong-un‘un hayatta olup olmadığı meselesine Kuzey Kore Devlet Haber Ajansı yeni bir iddiayla karşılık verdi.

GÜBRE FABRİKASININ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIĞI İDDİA EDİLDİ

Kuzey Kore Devlet Haber Ajansı Yonhap, Kim Jong-un’un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önünde görüldüğünü bildirdi. Ancak herhangi bir video yayınlanmadı.

Kim Jong-un gübre fabrikası açtı

Yonhap’ın haberine göre; Kuzey Kore’nin 36 yaşındaki lideri Kim Jong-un, ülkede kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle Suncheon şehrinde düzenlenen fosfat gübre fabrikasının açılış törenine katıldı. Kim’in açılış töreninde kurdele kestiğini belirtilen haberde, halkın Kim’i sevinç gösterileriyle karşıladığı ifade edildi. Kim Jong Un, açılış törenine katılarak hakkındaki iddiaları yalanlamış oldu. Kim Jong-un en son 11 Nisan’da, başkanlığı ettiği İşçi Partisi toplantısında görülmüştü.

“AŞIRI ALKOL VE ÇALIŞMA NEDENİYLE SAĞLIK AÇISINDAN SORUNLAR YAŞIYOR”

Öte yandan, İngiliz medyasının yayınladığı bir Güney Kore kaynaklı istihbarat raporuna göre; son iki haftadır hakkında “öldüğü” yönünde haberler çıkan Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un’un stres ve alkol nedeniyle sağlık sorunları yaşadığı iddia edilmişti.

TRUMP‘TAN İLGİNÇ AÇIKLAMA

ABD Başkanı Donald Trump da Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında iddialara ilişkin, “Bu konuda bir fikrim var ama size şu an söyleyemem. Onun iyi olmasını diliyorum. Çok da uzak olmayan bir gelecekte, Kim’den bir haber alabiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

venezuela’da-hapishane-ayaklanmasi:-17-olu-–-haberler-–-haberturk

Venezuela’da hapishane ayaklanması: 17 ölü – HABERLER – Habertürk

ab-seyahat-kisitlamasiyla-ilgili-yaz-donemi-icin-hazirlik-yapiyor-–-anadolu-ajansi

AB seyahat kısıtlamasıyla ilgili yaz dönemi için hazırlık yapıyor – Anadolu Ajansı