in

Erdoğan’dan CHP’ye: ”Kimseye eyvallahımız yoktur” – Haber3.com

erdogan’dan-chp’ye:-”kimseye-eyvallahimiz-yoktur”-–-haber3.com

Cumhur İttifakı ortaklarının yeni bir mağduriyet alanı olarak yüklendiği ‘iktidar değişimi’ tartışmasına AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan, twitter’dan yaptığı paylaşımda, tartışmalara gönderme içeren ifadeler kullandı.

Tartışma, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in “Saray rejiminin sonu geliyor” ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Bir erken seçimle veya başka bir şekilde… İktidar değişikliği değil bir sistem değişikliğine gidişatı görüyorum ve böyle olacaktır” sözleri ardından AK Parti tarafından mağduriyet yaratılarak başlatılmıştı.

Erdoğan yaptığı paylaşımda, “Bizim Allah’a can borcumuzdan, Milletimize hizmet borcumuzdan başka kimseye eyvallahımız yoktur, olmayacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar… Biz Bu Yoldan Dönmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, söz konusu paylaşımında 21 Mayıs 2017 tarihli AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi’ndeki konuşmasından bir bölüm paylaştı. Erdoğan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Yarın milletimizin karşısında boynumuz bükük, mahcup durmaktansa bugün içerideki ve dışarıdaki alçakların karşısına dimdik dikilir, kaderimiz neyse ona rıza gösteririz.”

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) May 2, 2020

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

90-gun-odemesiz,-340-tl-taksitle:-iste-bayram-kredisi-sunan-bankalar-–-cnn-turk

90 gün ödemesiz, 340 TL taksitle: İşte bayram kredisi sunan bankalar – CNN Türk

sozlesmeli-ogretmenlik-basvurulari-elektronik-ortamda-yapilacak-–-haberler-–-haberturk

Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları elektronik ortamda yapılacak – Haberler – Habertürk