in

En çok aranan numara belli oldu – Hürriyet

en-cok-aranan-numara-belli-oldu-–-hurriyet

AA muhabirinin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Pazar Verileri Raporu’ndan derlediği bilgilere göre, sıhhi imdat, elektrik arıza, polis imdat, alo zabıta-büyükşehir ve belediye iletişim merkezlerinin, MHRS‘nin ardından kısa numaraları en fazla aranan kurumlar oldukları belirlendi.

Türkiye’nin 3 büyük mobil hat firmasının verileri açısından değerlendirildiğinde de Türk Telekom (TT Mobil), Vodafone ve Turkcell abonelerinin en çok aradığı kısa numara 182 olarak kayıtlara geçti. TT Mobil kaynaklı aramalarda MHRS’yi 112 sıhhi imdat, 186 elektrik arıza, 199 alo nüfus, 155 polis imdat takip etti.

Vodafone abonelerinin en fazla aradığı diğer kısa numaralar ise elektrik arıza, sıhhi imdat, alo nüfus ve polis imdat şeklinde sıralandı. Turkcell kullanıcıları ise MHRS’nin dışında en fazla sıhhi imdat, elektrik arıza, polis imdat ve 153 alo zabıta/büyükşehir/belediye merkezlerinin kısa numaralarını tuşladı.

BİR YILDA 62 MİLYAR 177 MİLYON SMS

class=’cf’>

Öte yandan, geçen yıl TT Mobil, Vodafone ve Turkcell abonelerince toplam 62 milyar 177 milyon kısa mesaj (SMS) atılırken, 41,5 milyon multimedya mesaj (MMS) gönderildi.

2019’un dördüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre, TT Mobil’in SMS sayısı yüzde 9, MMS sayısı yüzde 3,7 azaldı. Vodafone’un SMS sayısı da bu dönemde yüzde 17,4 düşüş gösterirken, MMS sayısı ise yüzde 0,6 arttı. Turkcell’in SMS sayısı bu dönemde yüzde 14,3, MMS sayısı yüzde 1,2 azaldı. 

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

avrupa-piyasalarina-‘tam-tesekkullu’-esneklik-–-haber7.com

Avrupa piyasalarına ‘tam teşekküllü’ esneklik – Haber7.com

ito’ya-gore-fiyat-artislari-–-hurriyet

İTO’ya göre fiyat artışları – Hürriyet