in

Ekonomiyi canlandıracak gelişme: Azerbaycan, Kazakistan ve Türkmenistan’a dev tren – Haber7

ekonomiyi-canlandiracak-gelisme:-azerbaycan,-kazakistan-ve-turkmenistan’a-dev-tren-–-haber7

Dünya devi ülkelerin büyük ekonomik dalgalanmalar yaşadığı, sosyal hayatın, eğitimin ve turizmin durduğu bir dönemde ülkeler koronavirüs salgınıyla mücadele yöntemlerini değiştiriyor. Türkiye ise bu dönemde yeni ekonomik rotalar çizmeye devam ediyor.

Bakü TiflisKars Demiryolu hattı üzerinden kardeş ülkeler Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan‘a gitmek üzere 49 vagon ile 1050 metre uzunluğa sahip dev tren, 2400 ton yükle yolcu edildi.

“3 MART’TAN BUGÜNE KADAR İRAN’LA 3 BİN VAGON İLE 100 BİN TON KARŞILIKLI YÜK TAŞINDI”

Birkaç gün önce açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilanından sonra İran karayolu taşımacılığının durdurulduğunu, söz konusu karar sonrasında İran’ın ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra İran üzeri Asya ülkeleri ticaretinin de Bakü-Tiflis-Kars hattına kaydırıldığını söylemişti. Bakan Karaismailoğlu, “Korona virüs gerekçesiyle, eşyaların ülke kara yolu geçişlerinde, sınırlama geldiği andan itibaren gerekli tedbirleri aldık. Bakü-Tiflis-Kars hattında seferlerin tekrar başlatıldığı 3 Mart’tan bugüne kadar İran ile karşılıklı yaklaşık 3 bin vagon ile 100 bin ton, Bakü-Tiflis-Kars hattından ise bin 350 vagon ile yaklaşık 55 bin ton taşıma yaptık” bulunmuştu.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

esek-sutunun-litresi-100-lira-–-cnn-turk

Eşek sütünün litresi 100 lira – CNN Türk

kaftancioglu:-”sucumuz-kacaga-sucustu-yapmak”-–-haber3.com

Kaftancıoğlu: ”Suçumuz kaçağa suçüstü yapmak” – Haber3.com