in

Ekonomi zirvesi toplanıyor – Sabah

ekonomi-zirvesi-toplaniyor-–-sabah

Koronavirüsün yayılma hızı kırılırken ekonomide de yeni sürecin fırsata çevrilmesi için kollar sıvandı.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başkanlığında bugün Genişletilmiş Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) yapılacak. İş dünyası ve ekonomi bürokrasisinin katılacağı zirvede, Kovid-19 sonrası için ekonomide atılması planlanan tedbirli ve kademeli normalleşmeye ilişkin adımlar değerlendirilecek.

KİMLER KATILIYOR?


Telekonferansla yapılacak toplantıya FİKKO üyelerinin yanı sıra TÜSİAD, DEİK, TİM, ASKON, MÜSİAD, TESK, Türkİş, Memur-Sen de katılacak. Toplantıda, Ekonomik İstikrar Kalkınma programı kapsamında gelinen nokta, küresel gelişmeler ve yol haritası değerlendirilecek. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınacak tedbirlerin yanı sıra rehavete kapılmadan yaşama geçirilecek kademeli normalleşme kapsamında atılacak adımlar da masaya yatırılacak.

Son dakika: Bakan Berat Albayrak’tan 1 milyon yazılımcı projesi açıklaması! “Tarihi bir istihdam projesi olacak” | Video


ALBAYRAK DEMİŞTİ


Bakan Albayrak, hafta sonu sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, Türkiye’nin ayakta tutulan üretim gücü ve sağlam ekonomik altyapısı ile Kovid-19 sonrası büyük bir potansiyeli olduğunu ifade ederek, “İşte bu potansiyeli en iyi şekilde nasıl hayata geçirir, işlerimize ‘sağlık kuralları’ çerçevesinde hızlıca nasıl döneriz? Tüm bu konuları detaylı konuşacağız” demişti.

Son Dakika Haberi | 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? 1000 TL sosyal yardım ödemeleri sonucu sorgulama ve E-devlet başvuru ekranı

ÜCRETSİZ İZİN MAAŞ DESTEĞİ 2020 – başvuruları başladı! 1170 TL Ücretsiz izin maaş desteği – ödeneği başvuru şartları nelerdir, kimler faydalanabilir?

1000 TL sosyal yardım kapsam dışı nedir, ne anlama gelir? Pandemi sosyal yardım başvurusu kapsam dışı uyarısı ne demek?


piyasalar

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

koronavirus-sonrasi-ekonomi-senaryolari-–-hurriyet

Koronavirüs sonrası ekonomi senaryoları – Hürriyet

ekonomi-ve-siyaset-gundemi-–-30-nisan-2020-–-bloomberg-ht-–-bloomberght

Ekonomi ve siyaset gündemi – 30 Nisan 2020 – BLOOMBERG HT – BloombergHT