in

ECDC’den flaş corona açıklaması: Evde kalınca yüzde 45 düştü – Sözcü

ecdc’den-flas-corona-aciklamasi:-evde-kalinca-yuzde-45-dustu-–-sozcu

Avrupa Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrol Merkezi (ECDC) Direktörü Andrea Ammon, corona virüsü salgınıyla ilgili Avrupa Parlamentosu Çevre Komitesi’nde açıklamalarda bulundu.

Ammon, ülkelerin sosyal mesafe tedbirleri ve evde kalma politikaları sayesinde son 14 günde virüsün bulaşma oranının yüzde 45 düştüğünü söyledi.

BİR TEK BULGARİSTANAvrupa’da Covid-19 vakaları artış hızının yükseliş göstediği tek ülkenin Bulgaristan olduğunu belirten Ammon, Polonya, Romanya, İsveç ve İngiltere’de temel bir değişiklik görülmediğini, diğer ülkelerde ise vaka sayılarında düşüş olduğunu ifade etti.

Ammon, bakım ve huzurevlerinde durumun ciddiyetini koruduğuna işaret ederek, “Avrupa’daki ölümlerin yüzde 50’den fazlası bakım evlerinde gerçekleşti” diye konuştu.

MASKE İLAVE KORUMA ARACIEuronews Türkçe’nin aktardığına göre maske kullanımının etkilerine de değinen Ammon, “Maske sadece ilave bir koruma aracı olabilir. Tam olarak virüsü önleme açısından ne kadar etkin bir rol oynadığını henüz bilmiyoruz” dedi. Ammon, Avrupa’daki hükümetler tarafından yayınlanan ölüm rakamlarının da tam gerçeği yansıtmadığını öne sürerek, “ECDC’nin bu rakamlara ilişkin güveni düşük” ifadelerini kullandı.

Virüsün kısa süre içinde yok olmayacağına işaret eden Ammon, bunun için hazırlıklı olunması gerektiğini kaydetti.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

son-dakika…-covid-19-ilacinda-flas-aciklama:-haziran-sonunda-tamamlanacak-–-sozcu

Son dakika… Covid-19 ilacında flaş açıklama: Haziran sonunda tamamlanacak – Sözcü

iste-dunyadan-koronavirus-manzaralari-–-cnn-turk

İşte dünyadan koronavirüs manzaraları – CNN Türk