in

Dünya Expo yönetim organının Üye Devletleri, Expo 2020 Dubai’yi erteleme lehine oy kullanıyor – Emirlik Haberleri Ajansı

dunya-expo-yonetim-organinin-uye-devletleri,-expo-2020-dubai’yi-erteleme-lehine-oy-kullaniyor-–-emirlik-haberleri-ajansi

DUBAİ 4 MAYIS 2020 WAM

Expo 2020 Dubai, pandemi sonrası bir dünyayı şekillendirmeye ve Uluslararası Fuarlar Bürosu’nun (BIE) üçte iki çoğunluğundan sonra herkes için daha iyi bir gelecek yaratmaya yardımcı olduğunu duyurdu. Üye Devletler bir sonraki Dünya Expo’nun bir yıl erteleme lehine oy kullandı.

Etkinlik şimdi tüm katılımcıların COVID-19’un etkisinde güvenle gezinmelerini sağlayan bir gecikme olan 1 Ekim 2021’den 31 Mart 2022’ye kadar sürecek. Aynı zamanda Dünya Expo’nun zamanımızın en büyük zorluklarından bazılarına çözümler tanımlamak için yeni düşünceye yönelik ortak bir arzuya odaklanmasını sağlar.

Dubai Havaalanları Başkanı, Dubai Sivil Havacılık Otoritesi Başkanı, Emirates Grubu Başkanı ve CEO’su ve Expo 2020 Dubai Yüksek Komitesi Başkanı Majesteleri Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, “BIE Üye Devletleri’nin Expo 2020 Dubai’nin bir yıl gecikmesini destekleme kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Üye Devletlere, Dubai’de, en çok ihtiyaç duyulacak bir zamanda post-pandemi dünyamızı şekillendirmede önemli bir rol oynayacak olan bir Dünya Expo’ya katkıda bulunma konusundaki kararlılıkları için teşekkür ediyoruz.”

“Son 50 yılda dünya çapında köprüler, bağlantılar ve ortaklıklar kurmaya çalıştık, çünkü herkesin geleceğini korumak için gerçek işbirliğine inanıyoruz. Bu hızlı ve ezici oy, uluslararası ortaklıklarımızın gücünü yansıtıyor ve BAE ve Dubai’nin dünyadaki tüm ülkelerle oynadığı olumlu rolü gerçekten yansıtıyor.”

“Dubai’nin sunduğu uluslararası topluluk tarafından yapılan bu onaylama ve sunma yeteneği, zamanı geldiğinde dünyanın hayal gücünü yakalayacak bir etkinliğe ev sahipliği yapma konusundaki tutkuyu başarı ile eşleştirme taahhüdümüzü güçlendiriyor.” dedi.

BIE Genel Kurulunun COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle sahneye çıkarılması imkansız olduğu için, Üye Devletler, BIE Yürütme Komitesi’nin BAE Hükümeti tarafından Nisan başında önerildiği gibi gecikme önerisine uzaktan oy verdiler ve BIE Yürütme Komitesi tarafından 21 Nisan’da önerildi. Oylama 29 Mayıs’a kadar açık kalırken, üçte ikisi eşik değeri 24 Nisan’da açılan oylamadan bir hafta sonra aşıldı.

BIE Genel Sekreteri Dimitri S. Kerkentzes, “BIE Üye Devletlerinin hızlı tepkisini alkışlıyorum. 29 Mayıs’ta resmen onaylanacak olan Expo 2020 Dubai’nin ertelenmesine verdikleri destek, yenilenmiş bir dayanışma göstergesidir ve “geleceği oluşturmada” ortak çalışma arzusunu göstermektedir.”

“Expo 2020 Dubai’nin bir yıllık ertelenmesine verdiği destekte, BIE Üye Devletleri 2021’de dünyaya yeniden birleşme fırsatı veriyor, birlikte insanlığın karşılaştığı zorlukları ele alabilir ve bizi güçlendiren birliği ve dayanışmayı kutlayabiliriz. “Akılları Birleştirmek, Geleceği Oluşturmak” temasıyla Expo 2020 Dubai, dünyaya daha iyi bir yarın için dersleri, çözümleri ve fikirleri paylaşmak için eşsiz bir platform sunacak.” dedi.

Expo 2020 Dubai adını koruyor ve tıp ve bilim alanlarındaki önemli teknolojik ilerlemeler de dahil olmak üzere insanlığın dayanıklılığını, yaratıcılığını, kültürünü ve yeniliğini kutlayacak olağanüstü bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya bölgesinde düzenlenen ilk Dünya Expo ve Arap dünyasında gerçekleşen en büyük etkinlik olan Expo 2020, 192 ülkeyi, ayrıca işletmeleri, çok taraflı kuruluşları ve eğitim kurumlarını ağırlayacak.

Çevirmen: Esmeralda Angun.

https://www.wam.ae/en/details/1395302840496

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

dunya-rx-yeni-2020-takvimini-yayinladi-–-motorsport.com,-edisyon:-turkiye

Dünya RX yeni 2020 takvimini yayınladı – Motorsport.com, Edisyon: Türkiye

kibris’ta-corona-tedbirleri-kademeli-olarak-kaldiriliyor-–-sozcu

Kıbrıs’ta corona tedbirleri kademeli olarak kaldırılıyor – Sözcü